Aktywna jesień SK Caritas SP 5

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas odpowiedzieli na zaproszenie do włączenia się w różne akcje charytatywne organizowane od początku nowego roku szkolnego.

We wrześniu wolontariusze brali udział w festynie „Na własnych nogach”, gdzie pomagali w przeprowadzeniu loterii fantowej oraz zbierali datki do puszek dla Jakuba Osucha. Dla Kuby zorganizowali też zbiórkę makulatury w naszej szkole. Zebrano 3700 kg makulatury, z której dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację chłopca.

W pierwszą niedzielę listopada również dla Kuby pomagali przy kiermaszu ciast, a gdy zabrakło słodkości zbierali ofiary do puszek. Kiermasz odbył się przy kościele Św. Jerzego.

W niedzielę, 3 października, kiedy w całej Polsce odbywają się kwesty na rzecz Caritas, nasi wolontariusze w porozumieniu z Caritas diecezji zamojsko-lubaczowskiej zbierali ofiary z konkretnym przeznaczeniem dla Domu Pomocy Społecznej w Zamościu. Ofiarodawcy otrzymywali pamiątkowe anioły w zamian za złożone ofiary.

W ostatnim tygodniu października uczniowie z klasy 8a Piotr, Maks i Franciszek wypakowywali plastikowe nakrętki z „serca” znajdującego się przy Urzędzie Miasta i napełniali nimi worki. Nakrętki zostały przekazane do Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy potrzebującym.