Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem w naszej szkole

16 października obchodzimy Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem. Według Światowej Organizacji Zdrowia głód jest jednym z problemów współczesnego świata. Właściwe odżywianie ma znaczący wpływ na rozwój zarówno fizyczny jak i emocjonalny człowieka. Szczególnie dzieci oraz młodzież powinni pamiętać o podstawowych zasadach odżywiania się czyli odpowiedniej ilości i jakości spożywanych pokarmów.

W związku z obchodami Dnia Walki z Głodem uczniowie Szkolnego Koła PCK z pomocą opiekunów przygotowali gazetkę tematyczną oraz zorganizowali zbiórkę artykułów spożywczych.

Na lekcjach wychowawczych zwrócono uwagę na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem, niedożywieniem i ubóstwem.

Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję serdecznie dziękujemy.

16 PAŹDZIERNIKA „ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z GŁODEM”