15 września w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

Historia o nieśmiałej Vashti, która nie wierzyła w swoje możliwości, poruszyła serca dzieci z klas 0-III. Dziewczynka na lekcji plastyki nie miała pomysłu jak wyrazić siebie za pomocą znaczka. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować, a zamknięte farbki tylko ją irytowały. Książka „The Dot”, z której pochodzi ta historia, opowiada jak można dzięki kropce uwierzyć w siebie.

Uczniowie naszej szkoły postanowili, tak jak Vashti, poszukać swoich uzdolnień. Tego dnia lekcje zamieniły się w pracownie, rozwijające twórcze myślenie i kreatywność. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Rozmawialiśmy o talentach i rozwijaniu skrzydeł.

Niewątpliwie ten dzień wywołał wiele uśmiechów i radości. Pozwolił uczniom zrozumieć fakt, iż każdy z nas ma jakiś dar i najważniejsza jest wiara w swoje możliwości.