26 października 2023 r. nasza szkoła wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie pt. Przerwa na czytanie w  ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Koordynatorem tej akcji była p. Dorota Margol – bibliotekarz szkolny. Celem wydarzenia było pokazanie uczniom, że czytanie jest przyjemne, ciekawe oraz zachęcenie ich do sięgania po książkę, w każdej sytuacji i  w  każdym miejscu.

W akcji wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I–VIII ( 355 osób). Uczestnicy wypożyczyli lub przynieśli tego dnia swoje ulubione książki i  z radością je czytali. Do akcji przyłączyli się również nauczyciele z naszej szkoły. Przygotowaliśmy strefę czytania z dużymi, kolorowymi poduchami, z której chętnie korzystali nasi uczniowie. Czytaliśmy również na korytarzach szkolnych i w salach lekcyjnych.

W naszej szkole to II edycja tej wspaniałej akcji. Warto czasem oderwać się od szarej rzeczywistości i zrobić sobie przerwę..., najlepiej "przerwę na czytanie". Dzięki tym działaniom promujemy czytelnictwo wśród naszych uczniów i tym samym stwarzamy okazję do pokazania, że czytanie jest fajne!

Nauczyciele bibliotekarze