Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić dzieci do aktywnego trybu życia przez cały rok!

Tydzień ten  zapoczątkowaliśmy w naszej szkole „ IX Jesiennym Biegiem Malucha”. Bieg ten jest już coroczną imprezą sportowo-rekreacyjną wzbudzającą masowe zainteresowanie dzieci, a także ich rodziców. Na początku głos zabrała pani dyrektor Teresa Bogdanowicz – Bordzań, która przywitała nauczycieli, rodziców i uczniów, którym życzyła powodzenia w biegu. Pogoda i humory nam dopisały. Bieg odbył się na dystansie 200m w dwóch kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczynki.

Najlepsze trzy miejsca zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami, a zwycięscy poszczególnych biegów otrzymali również pamiątkowe medale. Każdy uczestnik biegu otrzymał nagrodę i drobny słodki upominek.

Wyniki

Dziewczynki klasy „0”

I Lena Borowiec 0a

II Emilka Kulik 0b

III Kornelia Szabat 0a

Chłopcy klasy „0”

I Antek Małek 0a

II Nikodem Jarosławski 0b

III Szymon Rawski 0b

Dziewczynki klasy „I”

I Nikola Goleń Ie

II Kornelia Blacha Ia

III Maja Chamot Ic

Chłopcy klasy „I”

I Kajetan Zwolak Ib

II Jakub Szperkowski Id

III Szymon Dziduch Ib

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału:)

Przybyłym rodzicom dziękujemy za doping:)

Za ufundowanie nagród podziękowania ślemy: Ministerstwu Sportu i Turystyki, Burmistrzowi Miasta Biłgoraja oraz Radzie Rodziców.

Za pomoc w przygotowaniach dziękujemy wychowawczyniom klas "0-I” oraz OSiR Biłgoraj.

Organizatorami biegu był zespół sportowo-rekreacyjny SP 5.