W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu na Orliku Szkoły Podstawowej nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju odbył się turniej piłki nożnej klas VI.

Celem turnieju była popularyzacja sportu – piłki nożnej, integracja młodzieży, przestrzeganie zasad Fair Play oraz pełnienie roli kibica i odpowiednich zasad zachowania.

Drużyny grały systemem każdy z każdym. Spotkania od samego początku dostarczały wielu emocji. Zespoły prowadziły zażarty bój o każdą piłkę – nikt nie odpuszczał. Zwycięską drużyną okazała się reprezentacja klasy VI C, która obroniła tytuł z przed roku.

Za zwycięstwo drużyna otrzymywała 3 pkt, za remis – 1 pkt, porażka – 0 pkt.
Końcowa klasyfikacja:

I miejsce VIc

II miejsce VId

III miejsce VIa

IV miejsce VIb

V miejsce VIe

W turnieju zostały wyróżnione: Marika Trościańczyk oraz Aleksandra Watrak.

Cieszymy się, że w naszej szkole jest coraz więcej dziewczyn, które próbują swoich sił w piłce nożnej. Tym bardziej, że obecnie piłka nożna staje się coraz popularniejsza w damskich kręgach i cały czas się rozwija. Najlepszym bramkarzem okazał się Michał Bednarczuk, a najlepszym strzelcem turnieju Kuba Kupryjaniuk.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali drobne upominki, a wyróżnieni i zwycięzcy nagrody rzeczowe.

Gratulujemy!