24 października na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji „TOMASOVIA” odbył się Finał Wojewódzki Sztafetowych Biegów Przełajowych. W zawodach prawo startu miały drużyny szkół z całego województwa lubelskiego, które w drodze eliminacji poprzez zawody powiatowe i półfinał wojewódzki awansowały do finału wojewódzkiego.

Na urokliwych leśnych trasach, przy pięknej jesiennej pogodzie w szranki rywalizacji sportowej stanęły najlepsze reprezentacje kilkunastu szkół województwa lubelskiego. Trasa była wymagająca bo po wcześniejszych deszczach teren był bardzo błotnisty i śliski.

Biegi były rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców.

Naszą szkołę reprezentowały, aż dwie drużyny w kategorii wiekowej Igrzyska Młodzieży Szkolnej – rocznik 2009/2010. Dziewczęta pokonywały trasę 6 x 1000m, a chłopcy trasę 6 x 1200m.

Drużyna chłopców dziś pokazała, kto jest najszybszy w województwie. Po długiej i wyczerpującej walce drużyna chłopców przekroczyła pierwsza linię mety i tym samym zostali mistrzami województwa lubelskiego. Walka toczyła się o finał ogólnopolski w Białymstoku, który odbędzie się 28 października.

Gratulujemy

Konkurencja była duża. Naszej drużynie dziewcząt tym razem nie udało się zająć miejsca na podium, ale należą się jej brawa i podziękowania za wytrwałą, do końca pełną poświęceń walkę na trasie. Dziękujemy.

Składy drużyn:

Drużyna chłopców: Kornel Kulanin, Piotr Litwin, Bartłomiej Mazur, Maciej Muda, Jakub Wojtoń, , Krystian Skura (Paweł Zych i Hubert Jaroszek -rezerwa)

Drużyna dziewcząt: Sara Bednarz, Aleksandra Matwis, Martyna Sobczak, Izabela Świta, Eliza Bielak, Weronika Pluta (Natalia Potocka- rezerwa)