Korzystając z pięknej słonecznej pogody 20 i 21 września  uczniowie z klas 5a i 6d  wybrali się na lekcje do bazy w środku  lasu w miejscowości Rapy Dylańskie.

Celem wyjazdu było budowanie więzi emocjonalnej z przyrodą oraz rozbudzanie zainteresowań pięknem i bogactwem środowiska przyrodniczego naszego regionu. Uczniowie nabyli umiejętności wyznaczania kierunków świata, metod obserwacji i orientacji w terenie, działania kompasu, poruszania się na azymut. Poznali różne rodzaje ognisk i nabyli umiejętność samodzielnego ich rozpalania za pomocą krzesiwa. Jednak najwięcej frajdy sprawiło zadanie w którym należało zbudować własny szałas zgodny z projektem. Podczas zadań uczniowie pracowali w grupach i oprócz możliwości wykorzystania nowo zdobytej  wiedzę w praktyce zintegrowali się jako zespół klasowy. Na koniec wszyscy upiekli kiełbaski, ziemniaki, kociołek oraz jabłka przy ognisku. Było niesamowicie.