3 października 2023 r. klasy 2b i 2d wyruszyły do Baszni Dolnej. Trasę wycieczkową rozpoczęliśmy od zwiedzania Obserwatorium Astronomicznego w Tymcach, które powstało w dawnej kolejowej wieży ciśnień.

Wchodziliśmy na taras widokowy, bawiliśmy się w mini parku doświadczeń astronomicznych. Zwiedzaliśmy galerię kolejnictwa – lokomotywę parową, wagon pasażerski. Wędrując po Kresowej Osadzie poznawaliśmy życie mieszkańców w dawnej wsi - chaty, zabudowania gospodarcze, warsztaty rzemieślnicze, dawne narzędzie. Zwiedzaliśmy także muzeum multimedialne nawiązujące do czasów króla Jana III Sobieskiego. Mogliśmy przebierać się w stroje z tamtej epoki w wirtualnej przebieralni. Uczestniczyliśmy również w warsztatach i wykonaliśmy mydełka z naturalnym składników.  Nie zabrakło również zabaw integracyjnych na placu zabaw i przejażdżki mini kolejką wąskotorową. To był wesoło i radośnie wspólnie spędzony czas.