Dnia 9 października uczniowie klasy 1b i 1e wraz z opiekunami udali się na wycieczkę integracyjną do Harasiuk. Celem wycieczki było ukazanie dzieciom warunków życia na wsi w dawnych czasach, czynności gospodarskich, upraw polowych oraz tradycji ludowych.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści pana Michała o życiu i funkcjonowaniu ludzi w minionych latach. Oprócz lekcji historii były również zajęcia z przyrody, podczas których uczniowie z bliska mogli obejrzeć i podpatrzeć życie zwierząt hodowlanych. Żywą lekcją przyrody był również spacer po lesie i zbieranie grzybów, oczywiście tylko tych  jadalnych. Następną atrakcją było własnoręczne wykonanie przez dzieci mydełek na bazie dostępnych kwiatów i ziół. Po tak wyczerpujących atrakcjach dzieci z radością zasiadły do stołów na pyszny poczęstunek przygotowany przez gospodarzy.

Szczęśliwi uczniowie podziękowali panu Michałowi za gościnę i obiecali że jeszcze tu wrócą.