W środę 11 października uczniowie z oddziału przedszkolnego 0 a wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę integracyjną do prywatnego muzeum - „Stodoły przy Lesie” w Harasiukach.

Uczestnicy wzięli udział w ciekawej lekcji historii wzbogacającej wiedzę na temat życia na wsi. Poznali zwyczaje, tradycyjną architekturę ludową oraz unikatowe zabytki techniki. Podczas spaceru dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat przyrody i form jej ochrony. Podążały tropami leśnych zwierząt oraz  odwiedziły gospodarstwo wiejskie, gdzie poznały życie na wsi, zwierzęta hodowlane oraz pracę rolnika. Wiele radości sprawiły dzieciom warsztaty mydlarskie.  Naturalne mydełka glicerynowe robione były z ogromnym zaangażowaniem. Uczestnicy wybierali kształty, dekorowali różnorodnymi ziołami, które nadały mydełkom piękny kolor oraz nadzwyczajny zapach. Po zastygnięciu każda kompozycja była wyjątkowa. Wszyscy wrócili do szkoły w wyśmienitych humorach i bogatsi o nowe doświadczenia. Składamy podziękowania dla gospodarzy za  miłe przyjęcie, świetną lekcję historii oraz przygotowanie wyśmienitych miejscowych specjałów.