19 kwietnia 2024 r. Karina Kozioł z 2c zaprosiła swoje koleżanki i swoich kolegów z klasy do Muzeum Narodowego w Lublinie.

Wycieczka była nagrodą za zwycięstwo w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Spotkanie ze sztuką” zorganizowanym przez Fundację PGE. Karina namalowała obraz Józefa Chełmońskiego „Bociany”, a jej interpretacja została zauważona wśród ponad 1000 innych prac nadesłanych na konkurs. PGE zasponsorowała uczniom naszej szkoły przejazd do Lublina, lekcję muzealną, koszulki z logo konkursu oraz nagrodę pieniężną dla zwyciężczyni. Podczas zwiedzania wystaw, wśród prezentowanych w muzeum dzieł znanych malarzy, znalazł się również obraz Kariny. A tłem dla niego był obraz samego mistrza Jana Matejki „Unia Lubelska”.

To było prawdziwe spotkanie ze sztuką!

Dziękujemy Karinko!

Dziękujemy Grupa PGE !