LEŚNA PRZYGODA KLAS PIERWSZYCH
- Szczegóły
18 maja 2026 r. klasy 1a i 1c zamieniły szkolne ławki na pełen wyzwań las. Uczniowie wybrali się na wycieczkę integracyjną do ośrodka „Sosnowa Przygoda”, który znajduje się w Kaczórkach koło Krasnobrodu.
Pierwszoklasiści spędzili aktywny dzień na świeżym powietrzu, idealnie łącząc ruch z nauką. Poznawali przyrodę w samym sercu lasu – uczyli się rozpoznawać rośliny, nasłuchiwali leśnych zwierząt oraz z zaangażowaniem wykonywali przygotowane dla nich zadania terenowe.
Najwięcej emocji dostarczyły im jednak wyzwania sportowe. Dzieci biegały po ścieżkach sprawnościowych, pokonywały tory przeszkód, a najodważniejsi zaliczyli super zjazdy na tyrolkach. Zabawa była niesamowita, a ruch na świeżym powietrzu z pewnością pozytywnie wpłynął na zdrowie i samopoczucie naszych wychowanków.
W drodze powrotnej zmęczeni, ale szczęśliwi zgodnie uznali, że była to ich najlepsza wycieczka. Najważniejsze jednak, że dzieci pokazały, jak pięknie potrafią już ze sobą współpracować i integrować się w grupie.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wyjątkowego dnia!
„Śladami przeszłości – klasa 3b i 3e w Zamchu”
- Szczegóły
Wycieczka uczniów klas 3b i 3e do Zamchu była ciekawą lekcją historii w terenie. Pod opieką archeologa, pana Konrada, uczniowie zwiedzali grodziska i poznali ich znaczenie w dawnych czasach.
Podczas zajęć zaprezentowano wykorzystanie drona do wykonywania zdjęć z lotu ptaka oraz tworzenia map terenu. Uczniowie zobaczyli także, jak działa niwelator, służący do pomiaru wysokości i ukształtowania terenu.
Omówiono również znaczenie ochrony dziedzictwa kulturowego i konieczność dbania o zabytki. Wycieczka była wartościowym i interesującym doświadczeniem. Dziękujemy Muzeum Ziemi Biłgorajskiej za pomoc w zorganizowaniu tej cennej lekcji.
Za nami wyjątkowy rajd pieszy po Roztoczu!
- Szczegóły
Wyruszyliśmy z Górecka Starego i przez malowniczą Floriankę dotarliśmy aż do Soch. Podczas wędrówki mogliśmy podziwiać niezwykłe krajobrazy – jeszcze zimowe, ale już z wyraźnymi oznakami wiosny. Na naszej trasie pojawiły się pierwsze przebiśniegi, które pięknie zapowiadają nadchodzącą wiosnę.
Mijaliśmy również pomniki historyczne, poznając ważne wydarzenia związane z tym regionem. Dużą atrakcją była wizyta we Floriance, gdzie obserwowaliśmy koniki polskie w ich naturalnym otoczeniu.
Dzięki naszej przewodniczce, pani Alinie Typko, poznaliśmy wiele ciekawych faktów i historycznych ciekawostek związanych z Roztoczem. To była nie tylko aktywna, ale i bardzo pouczająca wyprawa.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną wędrówkę i już czekamy na kolejne rajdy!
Kulig do Nadrzecza 8e
- Szczegóły
10 lutego 2026 klasa 8e wybrała się na zimowy kulig do Nadrzecza
Pogoda była słoneczna, ale mroźna, co dodawało całemu wydarzeniu klimatu.
Po przejażdżce saniami uczniowie ogrzewali się przy ognisku, piekąc kiełbaski i rozmawiając w radosnej atmosferze.
Najwięcej emocji wzbudziło zjeżdżanie z górki na ślizgaczach oraz workach z sianem, które dostarczyło wszystkim mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.
To był dzień pełen zimowych przygód i wspólnych, niezapomnianych chwil.
Kulig przez las po skrzypiącym śniegu
- Szczegóły
Kulig przez las po skrzypiącym śniegu, przepiękne słońce, harce na leśnej górce, karmienie zwierząt, park linowy, herbatka z termosu i ciepły posiłek to brzmi jak bardzo udany dzień. I taki był dla uczniów klasy 4. Mimo dużego mrozu, który rumienił policzki uczniowie bawili się wyśmienicie, integracja na "piątkę".
Strona 1 z 2



