„TO NAJDALSZE BYWA BLISKO JAK PRZYDROŻNY KWIAT”- POŻEGNANIE KLAS ÓSMYCH

Wszystko się kiedyś kończy- zima, wakacje, nauka, życie. W tym roku w Piątce również nadszedł czas pożegnań. Uczniowie klas ósmych już niebawem zostaną absolwentami naszej szkoły. Za nimi wiele lat nauki, zdobywania nowych doświadczeń, zawierania przyjaźni, sukcesów, porażek, a także wspomnień. Za nimi również pierwszy ważny egzamin, którego wynik zadecyduje o ich dalszej edukacji.

18 maja zebraliśmy się w sali gimnastycznej, aby pożegnać ósmoklasistów, a także podsumować ich osiągnięcia oraz nagrodzić najlepszych. Ważnymi gośćmi byli rodzice, którzy ze wzruszeniem spoglądali na swoje dzieci, nie mogąc chyba do końca uwierzyć w to, że za chwilę ich pociechy rozpoczną nowy etap nauki, ale też i życia. Były podziękowania od uczniów dla nauczycieli, życzenia od rodziców oraz życzliwe słowa od Pani Dyrektor, która ciepło pożegnała ósmoklasistów, życząc im realizacji życiowych planów.

W refleksyjny nastrój wprowadziło wszystkich wzruszające przedstawienie w wykonaniu uczniów klas ósmych i szóstych nawiązujące do historii Małego Księcia, który wyruszył w podróż, by poznać, czym jest miłość i przyjaźń. Ta niezwykła przygoda małego bohatera przypomina drogę uczniów przez „szkolną galaktykę”, od klasy pierwszej aż do ósmej. Nie wiemy, czy na wszystkie pytania udało im się znaleźć odpowiedź, ale jedno jest pewne, spędzili w „Piątce” wiele lat i na pewno wiele się nauczyli. Świadczą o tym chociażby świadomie wypowiedziane na scenie teksty, nieprzypadkowo dobrane piosenki, których słowa są tak bardzo bliskie młodym ludziom. Na koniec przedstawienia pięknie wybrzmiał utwór, który może być wskazówką nie tylko dla tych, którzy wchodzą w dorosłość:

Bo życie lubi cieszyć

Bo życie lubi boleć

Jest jadem, który cieszy

Jest różą, która kole

I bywa nam z nim dobrzeI bywa całkiem źle

Lecz czy chcemy czy nieTo żyć nam Się Chce.

Życzymy uczniom klas ósmych wytrwałości w dążeniu do realizacji swoich marzeń

oraz sukcesów na każdym etapie nauki!