AKCJE CHARYTATYWNE

„Żonkilowe Pola Nadziei” w świetlicy

Ile radości może wnieść rozwinięty kwiat, a szczególnie ten, który symbolizuje nadzieję. Z wielkim zaangażowaniem cała społeczność szkolna, jak również podopieczni świetlicy szkolnej włączyli się w kampanię Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach koło Zamościa. Nasza współpraca polegała na wykonaniu papierowych kwiatów na wiosenną zbiórkę pieniężną na potrzeby hospicjum. Celem akcji "Pola nadziei" jest szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych.

Opatrunek na ratunek

Zbieraliśmy materiały opatrunkowe dla szpitali misyjnych w Afryce.

To już kolejna edycja akcji charytatywnej „Opatrunek na ratunek”, w której świetlica szkolna brała udział. Od kilku już lat aktywnie uczestniczymy w działaniach Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio w Poznaniu. Podopieczni świetlicy szkolnej pod kierunkiem szkolnych koordynatorów  organizują i przeprowadzają akcje w szkole.  Zawsze możemy liczyć na naszych uczniów i ich rodziców. Przez miesiące luty i marzec w ramach akcji Opatrunek na ratunek” udało się zebrać ponad  5 kg. środków opatrunkowych tj. bandaże, gazy, plastry, igły, strzykawki, rękawiczki jednorazowe, które wysłano do Fundacji.

Bardzo serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za wsparcie i zaangażowanie w niesieniu pomocy misyjnym szpitalom w Afryce.

Dar serca dla Kamila

Świetlica również włączyła się w akcję charytatywną na rzecz Kamila – absolwenta szkoły, chorego na nowotwór. W świetlicy sprzedawaliśmy pierniczki upieczone przez nauczycieli, rodziców i uczniów oraz  zaprzyjaźnionych seniorów z UTW w Biłgoraju. Pieniążki zebrane podczas zbiórki przeznaczono na leczenie chłopca.

Zbieraliśmy przybory szkolne dla dzieci z Afryki

Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Pomocna dłoń” pod okiem  p. M. Pikul oraz szkolnych koordynatorów akcji: p. T. Bogdanowicz-Bordzań, p. T. Kłosek, p. D. Brzozowskiej i p .E. Strzęciwilk i M. Ziembickiej-Ferens  zorganizowali i przeprowadzili  zbiórkę przyborów szkolnych oraz ubrań w ramach akcji „Pomóżmy dzieciom z Rwandy”. Łącznie zebrano 23 kg przyborów tj. długopisy, ołówki, kredki, gumki do ścierania, temperówki, zeszyty, bloki, a także piórniki, które wysłano za pośrednictwem ks. Józefa Bednarskiego do środkowo-wschodniej Afryki.

Bardzo serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za wsparcie i zaangażowanie w niesieniu pomocy potrzebującym w Afryce.