II IGRZYSKA LEKKOATLETYCZNE DLA KLAS III

21 czerwca na " Orliku" przy Szkole Podstawowej Nr 5 im. Ks. J. Twardowskiego w Biłgoraju odbyła się druga edycja Turnieju klas III o Puchar Dyrektora Szkoły.

Na wstępie głos zabrała pani dyrektor Teresa Bogdanowicz - Bordzań i życząc wszystkim powodzenie w czystej, sportowej walce otworzyła II Igrzyska lekkoatletyczne.

Potem, w ramach rozgrzewki uczniowie klas III wraz  ze starszymi koleżankami z klas IV-VI odtańczyli taniec " Watch me".

Następnie trzecioklasiści przystąpili do zmagań sportowych. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali dla zawodników 6 konkurencji lekkoatletycznych obejmujących elementy biegu, skoku i rzutu oraz konkrecję ( na wesoło) dla wychowawców. W przerwach między konkurencjami przedstawiciele poszczególnych klas rozwiązywali zagadki o sporcie. Zacięta walka trwała do ostatniej konkurencji. Ostatecznie zwyciężyła klasa III D. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale i puchar, który wręczyła pani dyrektor, a wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.

„7 x R I O „ – TURNIEJ KL. IV

We wtorek 26.04.2016 r. wystartował turniej „7xRIO” dla chłopców klas IV o Puchar Dyrektora SP5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju. Reprezentacje klas będą rywalizować ze sobą w 7 dyscyplinach:

• Piłka ręczna

• Piłka nożna

• Piłka siatkowa

• Koszykówka

• Lekkoatletyka

• Tenis stołowy

• Pływanie.

Skrót „R I O” oznacza „rozgrywki i ogłada”. Drużyny będą walczyć ze sobą nie tylko na polu sportowym, ogłada czyli zachowanie zasad fair play, respektowanie przepisów i kultura osobista – te elementy będą również punktowane.

Zwycięzcy zostaną nagrodzeni, a każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Regulamin rozgrywek i tabela punktowa do wglądu w pokoju nauczycieli wychowania fizycznego.

Prowadzący Jacek Korgul.

Po rozegraniu dwóch kolejnych dyscyplin na półmetku Turnieju Klas IV jest wynik remisowy 8:8.

Klasa IV a wygrała konkurencje: pływanie i piłkę ręczną.

Klasa IV b zwyciężyła w piłce siatkowej i tenisie stołowym.

Po dwóch kolejnych dyscyplinach znowu mamy remis.

Klasa IV a zwyciężyła w koszykówce pokonując IV b 35 : 10.

Matomiast chłopcy z IV b wygrali sztafetę LA z czasem 2 : 52 : 39.

O zwycięstwie w całym turnieju zadecyduje mecz piłki nożnej i oczywiście punkty z "ogłady".

Trzymamy kciuki!

W czwartek 19 maja 2016 zakończyły się rozgrywki w ramach Turnieju Kl. IV o Puchar Dyrektora SP 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju.

O zwycięstwie w całym turnieju miał zadecydować mecz piłki nożnej, który w regulaminowym czasie zakończył się remisem. Dopiero rzuty karne rozstrzygnęły o zwycięstwie chłopców z klasy IV b.

Podczas rozgrywek panowała sportowa atmosfera. Uczniowie obydwu klas wspaniale dopingowali swoich kolegów. Szkoda tylko, że niektórym zawodnikom zabrakło ogłady i obydwa zespoły zakończyły rywalizację w tej kategorii z bilansem ujemnym.

Pani Dyrektor podsumowała cały turniej i wręczyła puchar zwycięskiej drużynie oraz pamiątkowe medale dla wszystkich uczestników.

Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów sportowych

Strona znajduje się na serwerze http://www.republika.pl/
www.republika.pl