SUKCESY SPORTOWE

IV TURNIEJ KLAS III

23 czerwca na  Orliku przy Szkole Podstawowej Nr 5 im. Ks. J. Twardowskiego w Biłgoraju odbyła się czwarta edycja Turnieju klas III o Puchar Dyrektora Szkoły

Po rozgrzewce trzecioklasiści przystąpili do zmagań sportowych. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali dla zawodników 6 konkurencji sportowych obejmujących elementy biegu, skoku i rzutu oraz zgadywanki sportowe. Zacięta walka trwała do ostatniej konkurencji. Po dogrywce ostatecznie zwyciężyła klasa III D. Zwycięzcy otrzymali puchar który wręczyła pani dyrektor, a wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Szósta edycja Europejskiego Tygodnia Sportu

Tegoroczna szósta edycja Europejskiego Tygodnia Sportu odbyła się w dniach 23-30 września 2020 r. w częściowo zmienionej formule, bo z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa, wynikających z zagrożenia epidemicznego. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej mająca na celu promowanie sportu i aktywności fizycznej w całej Europie. Kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić do aktywnego i zdrowego trybu życia. Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w tę akcję. Z tej okazji zorganizowano różnego rodzaju wydarzenia sportowe oraz zajęcia zachęcające do zdrowego i aktywnego trybu życia od najmłodszych lat. W ramach obchodów: w klasach 0 i I przeprowadziliśmy V Jesienny Bieg Malucha, zorganizowaliśmy lekcję uważności w klasie II, zorganizowaliśmy warsztaty zdrowego odżywiania w klasie II, przeprowadziliśmy turniej badmintona w klasach starszych, przeprowadziliśmy konkurs fotograficzny - SPORTOWE FOTOSTORY dla klas IV-VIII, zorganizowaliśmy warsztaty rolkowe dla klas VIII. Dziękujemy wszystkim wychowawcom edukacji wczesnoszkolnej za pomoc w przeprowadzeniu Biegu Malucha oraz uczniom za aktywny udział w programie. Sponsorami nagród rzeczowych było Ministerstwo Sportu, jako narodowy koordynator Europejskiego Tygodnia Sportu 2020 r.

Link do filmu https://liblink.pl/U6bGFXJxLf

Nauczyciele WF

Podsumowanie SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO SPORTOWA FOTORELACJA

W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu odbył się konkurs, który był skierowany do uczniów klas IV- VIII. Głównym jego celem było promowanie radości płynącej z aktywnego wypoczynku i sportu, upowszechnianie idei fair play, prezentacja piękna sportu, przedstawienie sportowej historii z życia szkoły lub wakacji. Jury oceniało wszystkie prace według następujących kryteriów: kompozycję, jasność przekazu, wkład w promowanie idei aktywnego wypoczynku i sportu.

Nagrodzono:

I miejsce OLAF ZWIERNIK IVB

Wyróżnienie:

ANNA SZUBIAK VIIIA

SZYMON SOKAL VIID

Nagrody zostały ufundowane przez Ministerstwo Sportu, jako narodowego koordynatora Europejskiego Tygodnia Sportu.

Gratulujemy

Nauczyciele WF