SUKCESY SPORTOWE

„SUKCESY PŁYWAKÓW”

17 listopada 2021 r. w Biłgoraju odbyły się powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w pływaniu. Sztafety dziewcząt i chłopców (6x25m) zajęły drugie miejsca i awansowały do półfinału wojewódzkiego.

Ponadto w konkurencjach indywidualnych do półfinału wojewódzkiego awansowali:

Igrzyska Dzieci: Marcel Jonczak I miejsce

Igrzyska Dzieci: Kornel Kulanin I miejsce

Igrzyska Dzieci: Mateusz Grasza II miejsce

Michalina Łukaszczyk II miejsce

Igrzyska Młodzieży Szkolnej : Miłosz Jagosiak I miejsce

2 grudnia 2021 r., również w Biłgoraju na pływalni przy ZSBiO odbył się półfinał wojewódzki. Sztafeta dziewcząt zajęła III miejsce, a chłopcy, pokonując zespoły z Kraśnika, Kalinówki, Wilczopola, Niemiec oraz Szkoły Podstawowej Nr 1, z miejsca  awansowali do finału wojewódzkiego w Lublinie.

Indywidualnie do finału wojewódzkiego awansowali:

Igrzyska Dzieci:  Marcel Jonczak I miejsce

Igrzyska Dzieci :  Mateusz Grasza II miejsce

Igrzyska Dzieci : Kornel Kulanin I miejsce

Michalina Łukaszczyk IIImiejsce

Igrzyska Młodzieży Szkolnej : Miłosz Jagosiak III miejsce

13 grudnia 2021 r. na obiekcie Aqua Lublin odbył się finał wojewódzki Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w pływaniu, gdzie sztafeta chłopców zajęła I miejsce, pokonując zespoły m. in. z Lublina, Świdnika, Lubartowa, Międzyrzeca, Puław, Spiczyna oraz SP NR1 w Biłgoraju. Jest to wielki sukces sztafet pływackich, ponieważ nigdy wcześniej w historii szkoły nie zajęliśmy tak wysokiego miejsca. W 2019 r. sztafeta chłopców uplasowała się na III miejscu w zawodach wojewódzkich.

Ponadto indywidualnie zajmowane miejsca w poszczególnych stylach to:

Igrzyska Dzieci:  Marcel Jonczak I miejsce

Igrzyska Dzieci : Kornel Kulanin I miejsce

Igrzyska Dzieci :  Mateusz Grasza II miejsce

Michalina Łukaszczyk VI miejsce

Igrzyska Młodzieży Szkolnej : Miłosz Jagosiak V miejsce

Składy sztafet:

Dziewczęta: Hanna Staszczak, Martyna Piech, Patrycja Lis,  Michalina Łukaszczyk, Jaskuła Lilianna, Rybak Zuzanna, Szwed Lena

Chłopcy: Marcel Jonczak, Kornel Kulanin, Mateusz Grasza, Paweł Zych, Krystian Skura, Olgierd Pawlos, Litwin Piotr (R).

GRATULUJEMY  I DZIĘKUJEMY ZA SPORTOWĄ POSTAWĘ !!!

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

Za nami VII edycja Europejskiego Tygodnia Sportu. Jest to inicjatywa mającą na celu promowanie sportu i aktywności fizycznej w całej Europie. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana jest pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny).

Już w sierpniu po raz szósty zgłosiliśmy swój akces do udziału w wydarzeniu, nad którym patronat objęło  Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Tydzień sportowy w naszej szkole zapoczątkował zarówno  nowe działania, jak i oparł się  na już istniejących i wielokrotnie praktykowanych aktywnościach. Jak co roku odbył się Jesienny Bieg Malucha, którego celem jest: integrowanie klas 0 i I, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, popularyzacja lekkiej atletyki, propagowanie bezpiecznych zabaw na powietrzu oraz zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej. Impreza ta każdego roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem najmłodszych uczniów naszej szkoły, którzy czekają na nią z niecierpliwością. W słoneczne piątkowe przedpołudnie odbyły się 4 biegi w dwóch kategoriach wiekowych na dystansie 200 m.  Uczniowie z klas I, którzy wygrali eliminacje w poszczególnych klasach, mogli tego dnia godnie reprezentować swoich kolegów w biegu finałowym. Ten bieg to przede wszystkim fajna zabawa i spora dawka energii na cały dzień. Wszyscy mali sportowcy otrzymali skromne upominki, najlepsi medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Oprócz cyklicznej imprezy jaką jest Jesienny Bieg Malucha, w naszej szkole odbył się również turniej badmintona oraz turniej siatkówki dla klas starszych.

Europejski Tydzień Sportu w naszej szkole zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego. Za ufundowanie nagród podziękowania ślemy: Burmistrzowi Miasta Biłgoraja, Radzie Rodziców oraz Ministerstwu Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.