do strony głównej          

Sukcesy uczniów

Aktywni Czytelnicy naszej szkoły

Do IV Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego „Wielka Liga Czytelników” przystąpiło 42 uczniów klas I-VIII. Rozczytani uczestnicy konkursu świetnie poradzili sobie z rozwiazywaniem testów z proponowanych lektur.

Do etapu powiatowego zakwalifikowali się uczniowie:

Laureaci  Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego „Wielka Liga Czytelników” - etap szkolny

 Kwiatkowska Iga

III a

Furmanek Julia

I a

Świta Izabela

II d

Furmanek Jakub

V a

Szubiak Anna

VI a

Gozdecka Lidia

VIII d

Drużyna: Iga, Julia i Iza z kl. I-III  oraz Jakub, Ania i Lidia z kl. V-VIII startowały w etapie powiatowym. Obie drużyny uzyskały bardzo wysoką liczbę punktów 141 i 143 na 150 pkt.

Do półfinału 28 marca w Lublinie przystąpi zespół: Jakub Va, Ania VIa i Lidia VIIId.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom za tworzenie mody na czytanie wśród rodzin.  Życzymy rozwijania pasji czytania i powodzenia.


Finalistki XV Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”

Hanna Bosak z klasy I a, Andżelika Smoter z klasy III a oraz Hanna Podgajna z klasy V e zostały finalistkami XV Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Uczennice w II etapie zdobyły ponad 90 % poprawnych odpowiedzi i zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego.

Gratulujemy i życzymy dziewczynkom kolejnych sukcesów!


Sukces w XIII Powiatowym Konkursie Wiedzy Liturgicznej

W dniu 7 marca w Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju odbył się XIII Powiatowy Konkurs Wiedzy Liturgicznej „Sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego – sakrament Eucharystii”. W kategorii klas IV-VI nasz uczeń z klasy Va - Jakub Furmanek  zajął II miejsce, wykazując się rozległą wiedzą o sakramencie Eucharystii.

Celem konkursu było przybliżenie sakramentu Eucharystii – źródła całego życia chrześcijańskiego oraz istoty liturgii Mszy Świętej. Idea, która przyświeca organizatorom, to również wzbudzenie potrzeby lepszego i bardziej świadomego przeżywania Mszy Świętej.

Gratulujemy sukcesu!


Finalistka Konkursu Języka Niemieckiego

Julia Silezin z klasy 8a finalistką Konkursu Języka Niemieckiego, organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty!

Gratulacje!!!


Sukcesy uczniów w ogólnopolskim konkursie origami

Znamy już wyniki VIII Ogólnopolskiego Konkursu Origami „Magia zamknięta w papierze” objętego Patronatem Polskiego Towarzystwa Origami oraz Galicyjskiej Grupy Origami. Tematem tegorocznej edycji  był  „Świat historii i legend”. Uczniowie z klasy III b pod kierunkiem pani Marzeny Oleszczak wykonali prace - obrazy  techniką origami płaskie z koła. Stworzyli własne kompozycje wykorzystując wzory i sposoby złożeń poznane na zajęciach w ramach innowacji pedagogicznej „Składam i uczę się - origami bawi i rozwija”. Wykonane obrazy związane były z legendami: „Toruńskie pierniki”, „O Lechu , Czechu i Rusie”, „O smoku wawelskim", „Warszawska Syrenka”. Wszystkie wysłane prace zostały nagrodzone:

Lena Żurawicz    III miejsce

Jan Strzęciwilk   wyróżnienie

Magdalena Kula   kwalifikacja do wystawy

Anna Opiela        kwalifikacja do wystawy

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


Podsumowanie III Wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu Origami
pt. „Moja przygoda z legendami polskimi”

30 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Lublinie  odbyło się podsumowanie III Wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu Origami pt. „Moja przygoda z legendami polskimi”.

Wśród laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły, z klasy III a .Na zajęciach pod kierunkiem Marzanny Frączek w ramach innowacji pedagogicznej "Składam i uczę się - origami bawi i rozwija" wykonali prace techniką orgiami płaskie z koła. Spośród 5 wysłanych prac 4 zostały nagrodzone:

Milena Dmitroca    I miejsce

Kornel Kulanin       II miejsce

Filip Lekan            II miejsce

Iga Kwiatkowska   III miejsce   

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

I miejsce- Milena Dmitroca klasa III a

II miejsce Filip Lekan i Kornel Kulanin klasa III a

 

III miejsce Iga Kwiatkowska klasa III a


Srebrna Gwiazdka dla „Czadowych Nutek”

Dnia 9 stycznia 2019 r. w Miejskim Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbyły się XIX Spotkania z Kolędą i Pastorałką. Drugie miejsce i Srebrną Gwiazdkę przyznano zespołowi wokalnemu "Czadowe Nutki" działającemu w Szkole Podstawowej Nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju

W Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu odbyły się XIX Spotkania z Kolędą i Pastorałką. Na scenie MDK zaprezentowało się rekordowo aż 13 zespołów, 2 duety i 78 solistów  z województwa lubelskiego. Jury konkursu w składzie: Przewodniczący pan Marian Szewera i członkowie: panie Magdalena Stopa i Ewa Lisak oraz ks. Piotr Spyra, postanowiło przyznać  2 miejsce i Srebrną Gwiazdkę w kategorii Zespoły „Czadowym Nutkom” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Biłgoraju. Zespół zaśpiewał pastorałkę pod tytułem "Blask nad Judeą" zaaranżowaną z akompaniamentem skrzypiec i duetu fletów prostych. Zespół i instrumentalistów przygotował nauczyciel muzyki mgr sztuki Mirosław Kurzyński.


Trzej Mędrcy ze Wschodu po raz kolejny  z nagrodą dla „Piątki”

6 stycznia 2019r., po zakończeniu  tegorocznego biłgorajskiego Orszaku Trzech Króli, na placu Biłgorajskiego Centrum Kultury miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu na szopkę bożonarodzeniową organizowanego przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju. Celem konkursu było propagowanie tradycji szopkarstwa i kultywowanie obrzędowości Świąt Bożego Narodzenia oraz popularyzacja twórczości plastycznej. Uczennice naszej szkoły – Aleksandra i Julia Watrak z klasy I d zdobyły trzecią nagrodę za swą piękną papierową stajenkę.

Ponadto wszystkie szopki biorące udział w konkursie katolickiego liceum będą prezentowane na wystawie zorganizowanej w budynku KLO w terminie 06-31 stycznia 2019 r. W tym czasie będzie trwać plebiscyt, w którym zwiedzający wybiorą najpiękniejszą szopkę w kategorii OPEN – jej autor otrzyma specjalną nagrodę publiczności.

Całą społeczność szkolną prosimy o głosy na szopki

naszych szkolnych twórców!!!

Aleksandra i Julia Watrak – kl. I d

Franciszek Gnyp – kl. V a

Aleksandra Swatowska – kl. II b

Agata Dołba – kl. IV d


Laureaci IV Szkolnego Konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową

Spośród 22 szopek, stajenek zgłoszonych do konkursu z klas 0 – VIII, wybrano jedenaście najładniejszych w dwóch kategoriach wiekowych. Na tyle oryginalnych, że są również szkolną atrakcją świąt zdobiącą hol naszej szkoły. Często zachwycają pomysłowością jak również wyjątkową prostotą. Komisja konkursowa brała pod uwagę nawiązanie do tradycji Świąt Bożego Narodzenia, estetykę, pomysłowość, samodzielność w wykonaniu poszczególnych elementów szopki oraz wkład pracy w jej tworzeniu. Po dokładnym obejrzeniu wszystkich zgłoszonych do konkursu prac, komisja przyznała : I miejsce, ex aequo  II miejsce, III miejsce oraz nagrody specjalne. Pozostałym uczestnikom konkursu postanowiono przyznać wyróżnienia. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe i drobne upominki.

Kategoria klas O-III:

Nagroda specjalna:

Aleksandra Swatowska – kl. II b

Maciej Pyszniak – kl. III b

I miejsce:

Aleksandra Dyniec kl. II b

II miejsce:

Jakub Oleszek – kl. I d

Piotr Kapica – kl. I c

III miejsce:

Michał Bielak – kl. VI a

Wyróżnienia:

1.    Julia Watrak – kl. I d

1.    Aleksandra Watrak – kl. I d

2.    Klaudia Leniart – kl. I b

3.    Nikola Dudek-  kl. I c

Udział w wystawie:

1.    Anna Dąbek – kl. I d

2.    Elżbieta Wojciechowska kl. I b

3.    Agata Palikot - kl. I a

4.    Justyna Mazur kl. I a

5.    Terejko Marcel – kl. I a

1.    6 Dominik Karwan – kl. I c

6.    Pola Niedźwiedzka – kl. d

7.    Julita Myszka – kl. II c

8.    Karolina Gil – kl. II c

Kategoria klas IV – VIII:

Wyróżnienia:

1.    Agata Dołba – kl. IV d

2.    Franciszek Gnyp – kl. V a

Udział w wystawie:

1.    Julia Palikot – kl. IV d

2.    Jakub Kiełczewski kl. V c


Wyniki drugiego etapu konkursów przedmiotowych

Dla trojga uczniów z naszej szkoły sukcesem zakończył się II etap kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Do finału wojewódzkiego zakwalifikowali się:

Julia Silezin z klasy VIII A w konkursie z języka niemieckiego

Jakub Selak z klasy z VIII B w konkursie z języka angielskiego

Lidia Gozdecka z klasy VIII D w konkursie z języka polskiego.

Uczniowie już rozpoczęli przygotowania do ostatniego, czyli III etapu konkursów. Jest o co powalczyć, bo przypomnijmy, że uzyskanie tytułu laureata w konkursach przedmiotowych zwalnia ucznia z pisania części egzaminu ósmoklasisty.

Życzymy wytrwałości i powodzenia!


Podsumowanie konkursu

Listy do M…!

Książki Naszych Marzeń

Konkurs czytelniczy dla klas 1 - 4 i 5 - 8

Laureaci, którzy najwięcej napisali o treści wybranej książki:

1.  Miłosz Szwedo 1a

2.  Hanna Bosak 1a

3.  Agata Ewa Palikot 1a

4.  Julia Furmanek 1a

5.  Marika Trościańczyk 1d

6.  Aleksandra Dyniec 2b

7.  Maksymilian Kufera 2b

8.  Damian Malec 3c

9.  Kacper Bryła 3c

10.  Mateusz Małek 3c

11.  Szymon Mach 3a

12.  Martyna Kaproń 6d

13.  Jakub Furmanek 5a

Gratulujemy!


Konkurs Międzyszkolny pt. "Maria Skłodowska Curie - patriotka i naukowiec"

21 listopada 2018r. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbył się Międzyszkolny Konkurs pt. "Maria Skłodowska Curie - patriotka i naukowiec". Konkurs był organizowany pod patronatem Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

W konkursie uczestniczyła drużyna złożona z uczennic klasy 8c w składzie: Julia Bąk, Adrianna Pilarska, Amelia Skalska. Uczennice uplasowały się tuż za podium, zajmując czwarte miejsce, ale pierwsze wśród biłgorajskich szkół podstawowych. Nauczycielem przygotowującym drużynę była p. Patrycja Kozakiewicz. Serdecznie gratulujemy odniesionego sukcesu.


Podsumowanie Konkursu Wiedzy o Świętym Janie Pawle II

Po raz VII katecheci naszej szkoły zorganizowali Szkolny Konkurs Wiedzy o Świętym  Janie Pawle II. Do konkursu przystąpiło łącznie 61 uczniów, w tym 52 z klas IV- VI i 9 uczniów z klas VII-VIII.

Zadaniem uczestników było poszukiwanie w różnych źródłach odpowiedzi na otrzymane zadania o Papieżu-Polaku. Pytania dotyczyły różnych etapów życia Karola Wojtyły, a następnie czasów pontyfikatu Jana Pawła II oraz świata wartości, którymi kierował się ten wybitny człowiek.

Laureaci Szkolnego Konkursu Wiedzy o Świętym Janie Pawle II.

Kl. IV - VI

I miejsce

Jakub Furmanek – kl. Va

Hanna Podgajna – kl. Ve

Dominika Szubiak – kl. Ve

Teresa Socha – kl. VIa

Anna Szubiak – kl. VIa

Miłosz Sobaszek – kl. VIa

Martyna Maksymiec – kl. VIa

II miejsce

Patryk Solak – kl. VIb

III miejsce

Szymon Małysza – kl. Ve

Wojciech Kuderawiec – kl. Vc

klasy VII-VIII

I miejsce

Alicja Siwiela – kl. VIIb

II miejsce

Dominika Kleban – kl. VIIa

III miejsce

Patrycja Pietruczyk – kl. VIIIa

Gratulujemy sukcesu!

Niech udział w konkursie będzie dla jego uczestników zachętą do kształtowania życia według nauczania i wskazań  św. Jana Pawła II.


Wyniki II szkolnego konkursu historycznego „Bohaterom cześć i chwała”

Włączając się w obchody 100 – lecia odzyskania Niepodległości uczniowie klas VII – VIII rozwiązywali test wiedzy historycznej. Zagadnienia konkursowe dotyczyły walk jednostek polskich na frontach I wojny światowej, twórców niepodległości i kształtowania granic II RP.

Wyniki:

I miejsce – Marcin Litwin kl. 7 b

II miejsce - Szymon Typko kl. 7 b

III miejsce – Julia Bąk kl. 8 c

Wyróżnienie:

Amelia Skalska kl. 8 c

Krzysztof Kowal kl. 7 b

Adrianna Pilarska kl. 8 c

Michał Bednarz kl. 7 b


Sukces szkolnych historyków

Wyniki XXIII Konkursu Wiedzy o Kampanii Wrześniowej na Ziemi Biłgorajskiej:

II miejsce – Jakub Bury kl. VIII a, Martyna Krzemińska kl. VIII b;

III miejsce – Lidia Gozdecka kl. VIII d, Mateusz Maciejewski kl. VIII d, Sylwia Szlachta kl. VIII b oraz Nikodem Orłowski kl. VIII a;

IV miejsce – Antoni Staszczak kl. VIII a;

V miejsce – Jakub Kamiński kl. VIII d.

Klasyfikacja drużynowa:

I miejsce – Jakub Bury, Nikodem Orłowski i Antoni Staszczak z kl. VIII a;

II miejsce – Lidia Gozdecka, Jakub Kamiński oraz Mateusz Maciejewski z kl. VIII d.

Życzymy dalszych sukcesów


BOOKTALKING, CZYLI GAWĘDA O KSIĄŻCE…

Biblioteka Pedagogiczna Filia nr 1 w Biłgoraju dnia 16.10.2018 r. zorganizowała konkurs powiatowy „Booktalking, czyli gawęda o książce…”. Naszą szkołę reprezentowała Julia Silezin z klasy 8a i Joanna Tarska z klasy 5e. Obie uczennice zachwyciły jury promocją swoich ulubionych książek i zakwalifikowały się do II regionalnego etapu, który odbędzie się w Zamościu. Julii i Asi serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszych zmaganiach.


Sprawozdanie

ze szkolnego konkursu plastycznego dla uczniów klas

 I-III„Portret mojego nauczyciela”

W październiku 2018 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu plastycznego dla uczniów klas I-III „Portret mojego nauczyciela”. Konkurs od wielu już lat cieszy się ogromnym powodzeniem wśród uczniów, którzy z ogromnym zapałem i zaangażowaniem wykonują portrety swoich nauczycieli, starając się uchwycić charakterystyczne ich cechy.

Wiele radości sprawia nie tylko wykonywanie prac ale również próby rozpoznawania narysowanych postaci, ich oglądanie i podziwianie.

W tym roku lista uczniów i nagrodzonych prac w poszczególnych kategoriach przedstawia się następująco:

Odziały „O”

I miejsce: Lena Stec gr. Oa

II miejsce: Laura Rawiak gr. Ob

wyróżnienie: Bartosz Czerw Oa

wyróżnienie: Julia Kapka gr. Ob

Klasy I

I miejsce: Jakub Pawluk kl. 1e

II miejsce: Paulina Blacha kl. 1d

III miejsce: Justyna Mazur kl. 1 a

wyróżnienie: Julia Lewczyk kl.1b

wyróżnienie: Jakub Kupryjaniuk kl.1c

wyróżnienie: Julia Furmanek kl.1a

wyróżnienie: Szymon Szcząchor kl. 1b

wyróżnienie: Pola Niedźwiedzka kl. 1d

wyróżnienie: Laura Kurek kl. 1c

wyróżnienie: Magdalena Markosz kl. 1e

Klasy II

I miejsce: Maja Kalinowska kl. 2b

II miejsce: Maja Skrzypa – Kaproń kl. 2a

III miejsce: Eliza Bielak kl. 2 d

wyróżnienie:Bartłomiej Nowiński kl. 2 c

wyróżnienie: Lena Szwed kl. 2b

wyróżnienie: Filip Złomański kl. 2a

wyróżnienie: Julia Łuszczak kl. 2d

wyróżnienie: Magdalena Kulak kl. 2c

Klasy III

I miejsce: Maciej Muda kl. 3b

II miejsce: Milena Dmitroca kl. 3a

III miejsce: Dagmara Kozirak kl. 3c

wyróżnienie: Stanisław Pindor kl. 3a

wyróżnienie: Jakub Pułapa kl. 3b

wyróżnienie: Emilia Oszajca kl. 3a

Nagrodzone prace oglądać można na sztalugach na korytarzu edukacji wczesnoszkolnej. Autorzy nagrodzonych prac otrzymają upominki i pamiątkowe dyplomy. Rozdanie nagród odbędzie się na apelu szkolnym. Organizatorkami konkursu są panie: Małgrzata Muda, Anna Bielak, Agnieszka Tałanda, Olga Złomańska.


Podsumowanie XIV Szkolnego Konkursu Ekologicznego

28 września został podsumowany szkolny konkurs plastyczny związany z obchodami jubileuszowymi 25 akcji „Sprzątanie Świata” pod hasłem „Akcja-segregacja” dla uczniów klas 0-III.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

W kategorii klas O, I

I.      miejsce – Marcel Pawlak – 1b

II.     miejsce – Michalina Łukaszczyk – 1a

III.    miejsce – Agata Drużkowska – 1d

wyróżnienia – Kinga Kłodnicka- 1e

  Katarzyna Małyszek – 1c

  Dagmara Sobaszek -  Oa

  Szymon Feduń – Ob

Klasy II

I.      miejsce – Aleksandra Dyniec – 2b

II.     miejsce – Barbara Topyła – 2d

III.    miejsce – Bartłomiej Nowiński – 2c

wyróżnienia – Tobiasz Łebko – 2a

Klasy III

I.      miejsce – 3a

II.     miejsce – Piotr Litwin – 3c

III.    miejsce – Adam Łata – 3b

Dodatkowo wyróżnione prace:

         Weronika Jagodzińska – 1a

         Piotr Góra – 2b

         Maksymilian Muda – 3b

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Autorzy nagrodzonych prac otrzymają upominki i pamiątkowe dyplomy. Rozdanie nagród odbędzie się na apelu szkolnym. Organizatorkami konkursu są panie: Agnieszka Momot, Małgorzata Muda, Halina Frączek, Barbara Grabias, Ewa Szponar.