do strony głównej

SZKOLNE WĘDROWANIE

5 B W IDEALNYM MIEŚCIE – TWIERDZY

W słoneczny wrześniowy dzień uczniowie klasy 5 b podążali śladami fundatora Zamościa Jana Zamoyskiego i jego architekta Bernarda Morando. Podziwiali fragmenty zrekonstruowanej wokół XVI-wiecznego Zamościa fortyfikacji z bastionami i kurtynami. Byli przy pierwszych trzech bramach prowadzących do „Padwy Północy”, bastionie VII i celi Waleriana Łukasińskiego. Piątoklasiści spacerowali po trzech rynkach: Wielkim, Solnym i Wodnym, zwracając uwagę na architekturę epoki renesansu i charakterystycznych dla niej elementów, takich jak arkady, attyki i krużganki. O godzinie dwunastej w południe wysłuchali hymnu, by następnie samodzielnie wykonać kolorowe lizaki w Manufakturze Słodyczy „Tęcza”.

Klasa II a na wycieczce w Archipelagu Roztocze

10 września 2021 roku klasa II a odwiedziła Archipelag Roztocze, który znajduje się w miejscowości Budy. Znajduje się tam park żywiołów gdzie dzieci mogły doświadczyć pięciu zmysłów poprzez rozpoznawanie zapachów Roztocza, rozpoznawanie smaków, rozpoznawanie dźwięków zwierząt, żywiołów i układanie z nich swoich melodii, odgadywanie co to za przedmiot poprzez dotyk. Uczniowie mieli również okazję doświadczyć w jaki sposób widzą zwierzęta. Była także okazja do pokonania laserowego toru przeszkód.

Kolejnym punktem wycieczki był Park Miniatur. Unikatowa w skali kraju kolekcja 26 makiet zamków i twierdz, będących niegdyś́ w posiadaniu Rzeczpospolitej, obecnie leżących na terytorium Ukrainy.

Na wycieczce nie zabrakło czasu na wspólną zabawę na placu zabaw i w labiryncie. Dzieci miały okazję stać się poszukiwaczami skarbów a także możliwość zbudowania swojej twierdzy  i zakupienia pamiątek.