do strony głównej

SZKOLNE WĘDROWANIE

Wycieczka do lasu

Korzystając ze sprzyjającej, słonecznej pogody, uczniowie z klasy Ic i Ie wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu. W planie było przejście ścieżką dydaktyczną oraz pieczenie kiełbasek. Oprowadzał nas pan leśniczy, który opowiedział wiele ciekawostek o lesie, jego mieszkańcach oraz miejscach, które warto zobaczyć.

Dzięki tej wizycie dzieci miały okazję w bezpośredni sposób obserwować, jak zmienia się przyroda jesienią, poznać liczne okazy grzybów i różne rodzaje drzew.

W rozmowie z panem leśniczym uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością na temat ochrony przyrody. Doskonale wiedzieli, że nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować.

Na zakończenie miło spędziliśmy czas przy ognisku.

Jesienna wycieczka przyrodnicza klasy 1b

23 września uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczynią p. Martą Polowy i rodzicami wybrali się na wycieczkę do Woli Dużej. Podczas wyprawy uczniowie poznawali walory jesiennego krajobrazu, a także wzmacniali więzi klasowe. Po bacznych obserwacjach przyrodniczych, wykonaniu jesiennych prac plastycznych, przyszedł czas na integrację i zabawę. Słoneczna pogoda i otaczające wokół piękno lasów biłgorajskich wprawiły uczestników wycieczki w radosny nastrój.

Grzybobranie 4 b

Korzystając z ostatnich dni lata, klasa 4 b wraz z wychowawczynią p. Aliną Typko wybrała się na pieszą wycieczkę. Uczniowie poznawali historię Biłgoraja i okolic, spacerując od Piątki przez ulicę Moniuszki, następnie przemierzyli dawny trakt handlowy do Radzięcina aż po lasy Nadleśnictwa Biłgoraj. Czwartoklasiści szukali w lesie ruin zapomnianej miejscowości Poczekaj i oczywiście grzybów. Atrakcją było również ognisko i zabawa w „podchody”. Pogoda dopisała i wszyscy wrócili w doskonałych humorach.