do strony głównej

SZKOLNE WĘDROWANIE

Z wizytą w Rzeszowie i nie tylko…

14 marca 2019 roku klasy II c i III b udały się do Rzeszowa. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w TVP3 Rzeszów. Uczniowie zwiedzali pomieszczenia archiwum, reżyserkę i studio nagrań.  Poznali pracę dziennikarza i archiwisty filmowego. Następnie udaliśmy się do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, gdzie obejrzeliśmy spektakl pt. „Przygody Koziołka Matołka”. Główny bohater zabrał nas w podróż do Pacanowa. Jego urok osobisty i poczucie humoru oraz niezwykłe zwroty akcji dały widzom wiele radości i sprawiły, że przedstawienie było dobrą zabawą. W drodze powrotnej udaliśmy się do Łańcuta. Tu gościliśmy w jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce - w Zamku Lubomirskich i Potockich, którego początki sięgają XVII wieku. Zespół pałacowy słynie z pięknych, bogatych wnętrz mieszkalnych, zabudowań gospodarczych, kolekcji pojazdów konnych związanych z codziennym życiem magnackich rodzin. To był dzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń.

Wycieczka do Przemyśla i Krasiczyna

31 października uczniowie klas Vb i Vd wraz z Panią Dyrektor oraz wychowawczyniami wybrali się na jesienną wycieczkę do Przemyśla i Krasiczyna. Podziwiali piękne widoki z Kopca Tatarskiego, odwiedzili Muzeum Fajek i Dzwonów oraz zabytkową katedrę. W Krasiczynie najbardziej zainteresowała wszystkich opowieść pana przewodnika o sekretach zamku i białej damie, która czasami krąży po dziedzińcu pałacu. Piękna pogoda i wspaniałe widoki sprawiły, że na pewno pozostaną wszystkim niezapomniane wspomnienia.

Zachęcamy do obejrzenia przepięknych zdjęć!

Odkrywam i podziwiam przyrodę!

Uczniowie klas 1 b i 2 d wybrali się na jesienną wycieczkę do Korytkowa Dużego.  Odwiedzili jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej i zapoznali się z pracą strażaka. Dzieci aktywnie spędziły czas, korzystając z pięknej słonecznej pogody. Podziwiały piękno otaczającej przyrody, spacerując  po leśnych ścieżkach. Obserwowały przez lupy rośliny i owady. Zbierały ciekawe okazy roślinności i dary lasu, aby potem podyskutować w grupach o swoich zbiorach i dowiedzieć się więcej interesujących ciekawostek o znaleziskach. Dużo radości sprawiło dzieciom grzybobranie, w trakcie którego poznawały i uczyły się rozróżniać grzyby trujące i jadalne. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zawodach sportowych, rywalizując między sobą. Ze smakiem zjadły kiełbaskę i pieczone ziemniaki. Wycieczka okazała się niezwykle interesująca i zapewniła wszystkim mnóstwo pozytywnych wrażeń.

Do Zwierzyńca

Korzystając ze słonecznych dni końca lata klasy 4 a i 4 d wybrały się do serca Roztocza, czyli Zwierzyńca. Uczniowie spacerowali pośród zabytków pozostałych po Ordynacji Zamojskiej. Ścieżką dydaktyczną weszli na Bukową Górę, a w poszukiwaniu koników polskich udali się nad stawy Echo i na ścieżkę „Po wydmie”.

W DRODZE O NIEPODLEGŁOŚĆ

Około 70 uczniów z czterech klas naszej szkoły przeszło fragmentami szlaku walk powstańców styczniowych i walk frontu wschodniego I wojny światowej. Wędrowaliśmy od rezerwatu „Szum” i kapliczki na wodzie św. Stanisława w Górecku Kościelnym przez Tarnowolę do Józefowa Biłgorajskiego. Marsz utrudniał ciągle padający deszcz, ale nikt nie narzekał. Wszystkie niedogodności 10 km marszu zrekompensował nam gorący bigos w zaprzyjaźnionym Zespole Szkół Samorządowych w Tereszpolu – Zaorendzie.

LEKCJE HISTORII I PRZYRODY W TERENIE

17 września uczniowie klas V d i V e uczestniczyli w niecodziennej lekcji, która odbyła się na szlakach Roztocza. Organizatorką wyjazdu i przewodniczką po leśnych ostępach była pani Alina Typko. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedzili Górecko Kościelne, Józefów oraz Osuchy. Pani Alina połączyła treści nauczania historii i przyrody, zabierając uczniów w niezwykłą podróż pełną niezapomnianych wrażeń. W lasach Roztocza uczniowie podziwiali piękno przyrody, a odwiedzając miejsca pamięci narodowej, poznawali ich historię. Pogoda dopisała, a co uważniejsi piechurzy wrócili do domu z dorodnymi podgrzybkami.