Dzień Bezpiecznego Internetu i Dzień Ochrony Danych Osobowych

Dnia 27.02.2018 w naszej szkole obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu w połączeniu z Dniem Ochrony Danych Osobowych. Rozstrzygnięty został konkurs dla uczniów klas IV na plakat
„Bezpieczni ON - LINE”,  prace zwycięzców wystawiono na sztalugach. Dla rodziców uczniów klas III przygotowane zostały ulotki „10 rad bezpiecznego korzystania z Internetu”, ponadto ulotka została umieszczona na stronie internetowej szkoły w zakładce „Pedagog i psycholog radzi”. Dla chętnych uczniów klas IV – VII przeprowadzony został konkurs dla nt. Bezpieczeństwa w Internecie i informacji o ochronie danych osobowych oraz instytucji Generalnego Inspektora Ochrony  Danych Osobowych.  Na dolnym korytarzu uczniowie, rodzice i nauczyciele mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą danych osobowych i bezpieczeństwa w Internecie biorąc udział w quizie. Każdy otrzymał też naklejkę zaprojektowaną przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego – Aleksandrę Gozdecką z hasłem „Mówimy nie cyberprzemocy”.  Pomimo dużego mrozu uczniowie biorący udział w Ogólnopolskim Konkursie Sprawności GIODO w ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa” rozdawali ulotki, zaprojektowane przez nich samych o ochronie danych osobowych na terenie naszego miasta. Wychowawcy, nauczyciele informatyki z uczniami wszystkich klas 0-VII  w terminie 26.02 – 2.03.2018 rozmawiali nt. Bezpieczeństwa w Internecie i konieczności ochrony swoich danych. Kontynuując działania dnia 1.03.2018 gościliśmy pracowników Komendy Powiatowej Policji którzy przeprowadzili dwie pogadanki dla uczniów klas IV i V nt. „Zagrożenia płynące z Internetu i bezpieczne poruszanie się po drodze” oraz dla uczniów klas VI-VII nt. „Odpowiedzialność prawna nieletnich, cyberprzemoc i bezpieczne poruszanie się po drodze”.

Strona znajduje się na serwerze http://www.republika.pl/
www.republika.pl