Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

 

 

 

S T O P   D L A   S M O G U!!!

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Zwieńczeniem działań prowadzonych w ramach innowacji pedagogicznej „Jakim powietrzem oddychamy w naszym mieście?”, jest przystąpienie naszej szkoły do Edukacyjnej Sieci Antysmogowej. Jest  to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.

Dzięki udziałowi w projekcie ESA, nasza szkoła została wyposażona w miernik służący do oznaczania jakości powietrza. Dane zbierane przez miernik są udostępniane na stronie internetowej https://esa.nask.pl/szkola/id/954 oraz prezentowane na wyświetlaczu w szkole, co umożliwia uczniom, nauczycielom i społeczności lokalnej na bieżące monitorowanie jakości powietrza.

Najważniejszym celem projektu jest edukacja dzieci i młodzieży, rodziców w obszarze ochrony czystości powietrza. Dzięki Edukacyjnej Sieci Antysmogowej,  uczniowie biorą udział w lekcjach ekologicznych, które poruszają problematykę smogu: przyczyn jego powstawania, wpływu na zdrowie oraz możliwych działań, które pozwalają na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. Po każdej lekcji uczniowie otrzymują certyfikaty uczestnictwa w projekcie ESA.

 

z powrotem | linki |napisz do nas | ciekawe strony
© Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju
23-400 Biłgoraj, ul. Nadstawna 62A
e-mail: bilgoraj_sp5@poczta.onet.pl
telefon: (0-84) 688-04-81
Prowadzenie strony: Józef Osieł