Spotkanie opłatkowe połączone z innowacyjnymi warsztatami plastycznymi
„Quiling i inne techniki plastyczne. Zajęcia twórcze dla dzieci”.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości i ciepła, czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Ze świętami związane są również tradycje, a między innymi dzielenie się opłatkiem, czy wykonywanie ozdób choinkowych. Uczniowie klasy III c wraz z rodzicami w udekorowanej świątecznie sali, w blasku lampek choinkowych, przy odświętnie nakrytym stole, zaprezentowali świąteczny program artystyczny, przeplatany śpiewaniem i graniem kolęd, połamali się opłatkiem i spożyli przygotowane przez rodziców potrawy wigilijne.  Następnie wspólnie wykonywali techniką quillingową ozdoby świąteczne, które stanowiły dekorację klasowej choinki. Wszyscy wykazali się inwencją twórczą i dużym zaangażowaniem. Spotkanie przebiegało w niezwykle miłej i ciepłej atmosferze.

Warsztaty Wielkanocne dla dzieci i  rodziców w związku z realizacją innowacji pedagogicznej pt.:„Quiling i inne techniki plastyczne. Zajęcia twórcze dla dzieci”

Dnia 03.04.2017 r. spotkaliśmy się w klasie II c na innowacyjnych warsztatach plastycznych o tematyce wielkanocnej. Uczniowie chętnie zaprezentowali krótki program artystyczny przypominający tradycje i zwyczaje zbliżających się świąt. Rodzice gromkimi brawami podziękowali za występ swoim pociechom i wspólnie przystąpili do pracy. To właśnie ozdabianie jajek stało się dominującym zajęciem w czasie naszego spotkania. Uczniowie wraz z rodzicami wykonali pisanki, koguciki, kurki i kurczaczki techniką quilligu, które przystroją świąteczne stoły. Mamy nadzieję, że dobry nastrój uczestnicy spotkania zachowają na najbliższe dni, a przekazane treści, pozwolą im na głębsze przeżywanie Świąt.

Warsztaty Bożonarodzeniowe dla dzieci i  rodziców
w związku z realizacją innowacji pedagogicznej pt.:
„Quiling i inne techniki plastyczne. Zajęcia twórcze dla dzieci”.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach piernika, świeżo ścięta i przystrojona choinka- to buduje świąteczny klimat. I właśnie po to, aby i w naszej szkole  zagościła świąteczna atmosfera 15 grudnia 2016r. zorganizowane zostały  zajęcia otwarte dla rodziców w formie warsztatów. Dzieci z klasy II d wraz w wychowawczynią zapoznały obecnych gości  ze zwyczajami świątecznymi innych krajów oraz zaśpiewały piękne świąteczne piosenki.

Rodzice wraz z dziećmi  własnoręcznie wykonali  stroiki bożonarodzeniowe metodą quilingu. Czas upłynął przy miłych pogawędkach i wspólnym kolędowaniu. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem.

Dziękujemy wszystkim obecnym na warsztatach. Bardzo cieszymy się, że mamy tak uzdolnionych i chętnych do współpracy rodziców.

Strona znajduje się na serwerze http://www.republika.pl/
www.republika.pl