Innowacja pedagogiczna

„Świadomie wybieram ścieżkę kariery zawodowej”

SPOTKANIE Z PILOTEM SAMOLOTU

Uczniowie klas 8d i 8e nie tylko intensywnie przygotowują się do zbliżającego się egzaminu ósmoklasisty, ale także inicjują ciekawe przedsięwzięcia. Ostatnio zaprosili na swoje lekcje pilota samolotu pasażerskiego, który przybliżył im tajniki swojego niezwykle ciekawego zawodu.

Gościem ósmoklasistów był pilot Michał Dyda, z pochodzenia biłgorajanin, obecnie mieszkający w Warszawie. Jak informował podczas spotkania on-line, jego zawód to przede wszystkim wielka pasja, którą rozwija od lat. Obecnie pan Michał Dyda pilotuje samoloty latające dla linii Wizzair.

Podczas spotkania padały różnorodne pytania, m. in. o to, co należy zrobić, by zostać pilotem, które lotniska cieszą się najlepszą opinią, ile trwał najdłuższy lot pana Michała, a także jak wiele czasu piloci spędzają w pracy i ile zarabiają. Gość z ochotą udzielał odpowiedzi, jednocześnie swoim przykładem zachęcając naszą młodzież do wiary w siebie i realizacji marzeń.

Spotkanie odbyło się w ramach innowacji pedagogicznej „Świadomie wybieram ścieżkę kariery zawodowej” realizowanej przez wychowawców klas – p. Marcina Kukiełkę i p. Mariusza Polowego oraz doradcę zawodowego – p. Patrycję Kozakiewicz.

SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

W piątek 18 listopada uczniowie klas ósmych mieli okazję porozmawiać z zawodowym dietetykiem, panią Moniką Krasą. Spotkanie odbywało się w formie on-line.

Spotkanie z panią Moniką Krasą było pierwszym z cyklu konferencji z udziałem przedstawicieli różnych zawodów w ramach innowacji pedagogicznej pn. „Świadomie wybieram ścieżkę kariery zawodowej” realizowanej w klasach ósmych.

Podczas rozmowy on-line uczniowie mieli okazję dowiedzieć się tego, na czym dokładnie polega praca dietetyka i co zrobić, żeby nim zostać. Pani Monika w ciekawy sposób zdradzała tajniki swojego zawodu, zachęcając jednocześnie do dbania o zdrowie poprzez stosowanie zbilansowanej diety i pamiętanie o codziennej aktywności fizycznej.