Innowacja pedagogiczna

o charakterze przedmiotowo – wychowawczym

„Zabawmy się w zdrowie”

Dnia 22 czerwca 2021 roku odbyły się ostatnie zajęcia prowadzone w ramach innowacji pedagogicznej " Zabawmy się w zdrowie" w klasie 2c. Na większości zajęć dominowała metoda Eline Snel "Uwaga, to działa" – stworzona przez holenderską nauczycielkę mindfulness oraz terapeutkę. Daje ona dzieciom narzędzia do rozwijania umiejętności koncentracji uwagi, a ponadto samoświadomości własnego ciała, emocji, bycia uważnym zarówno na siebie, jak i inne osoby. Metoda została przygotowana z dużą starannością, tak aby dostosować treści odpowiednio do wieku uczestników. I tak o to Żaba o imieniu Fred stała się przewodnikiem dzieci w treningu uważności. Poprzez wykorzystanie historyjek, wyobraźni oraz prostych ćwiczeń, dzieci otrzymują narzędzia, które mogą wykorzystać by lepiej zrozumieć siebie i innych, a także rozwijać umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach. Program realizowany był przez autorki innowacji: Aleksandrę Gontarz - nauczycielkę wychowania fizycznego oraz Różę Szabat – wychowawczynię klasy.