TYDZIEŃ PROFILAKTYKI W NASZEJ SZKOLE

W tych dniach było zorganizowanych wiele działań mających na celu kształtowanie bezpiecznych zachowań w szkole, w domu i w ruchu drogowym oraz promowanie zdrowego stylu życia. Każdego dnia dominował inny kolor ubioru, uczniowie spotykali się z ciekawymi ludźmi, wykonywali różne zadania.

Poniedziałek to był dzień pod tytułem „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” –kolor niebieski. Przypomnienie o zasadach bezpiecznego zachowania się nie tylko na drodze, ale również w domu, w kontaktach z obcymi oraz ze zwierzętami.

Wtorek w tym dniu uczniowie ubrani byli na żółto – „Dzień życzliwości” – rozmowa  na temat uśmiechu, serdeczności, a człowiek życzliwy zawsze znajdzie pomocników i sprzymierzeńców, łatwiej pokona przeszkody i nawiąże  kontakty. Istotne jest również to, że aby uzyskać sympatię, trzeba samemu dać coś z siebie innym. Każda klasa  przygotowała LOGO ŻYCZLIWOŚCI.

W środę wszyscy uczniowie przyszli ubrani się na biało – „Dzień Dżentelmena” – rozmowa z uczniami  na temat budowania udanych relacji z rodziną, rówieśnikami, dorosłymi, szacunku wobec każdego człowieka – tolerancja, pomocy młodszemu koledze, opanowaniu i przezwyciężaniu złości, radzeniu sobie ze stresem, unikaniu sytuacji wywołujących zachowania agresywne, pokojowego rozwiązywania konfliktów. Odbył się również Plebiscyt klasowy na dżentelmena.

Czwartek - kolor czerwony poświęcony był zdrowiu – „Żyj sportowo, aktywnie i zdrowo” – pogadanka na temat propagowanie i promowanie aktywności fizycznej, zapoznanie z zasadami pierwszej pomocy przed medycznej, zwiększenie umiejętności  w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywa się w zadymionych pomieszczeniach.

Piątek – dominował kolor zielony – „Jedzmy zdrowo i smacznie” – odbyła się rozmowa dotycząca zmian nawyków żywieniowych. Zaprezentowano uczniom piramidę żywieniową, zapoznano ze sposobem doboru wartościowych produktów żywnościowych oraz zwiększono świadomość na temat zdrowego odżywiania i roli posiłków w diecie dziecka. Wspólne zostało przygotowane śniadanie uczniów z wychowawcą.

Strona znajduje się na serwerze http://www.republika.pl/
www.republika.pl