Akcja charytatywna „Zaczarowany ołówek” zakończona!!!

Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Pomocna dłoń” pod okiem  p. M. Pikul oraz szkolnych koordynatorów akcji: p. T. Bogdanowicz-Bordzań, p. T. Kłosek, p. D. Brzozowskiej, p. A. Typko i p .E. Strzęciwilk  zorganizowali i przeprowadzili zbiórkę przyborów szkolnych w ramach akcji „Zaczarowany ołówek”. Łącznie zebrano ponad 22 kg. przyborów (długopisy, ołówki, kredki, gumki do ścierania, temperówki, zeszyty, bloki, a także piórniki, plecaki, kreda), które wysłano do Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio w Poznaniu.

Bardzo serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za wsparcie i zaangażowanie w niesieniu pomocy dzieciom z Afganistanu, Papui, Nowej Gwinei, Kamerunu, Czadu i Republiki Środkowej Afryki.

Akcja charytatywna „Ołówek dla Afryki”

Świetlica szkolna zaprasza do udziału w akcji charytatywnej „Ołówek dla Afryki”

Akcja polega na zbiórce przyborów szkolnych: długopisy, ołówki, kredki,  gumki do ścierania (najbardziej potrzebne są długopisy i ołówki).

Zebrane przybory szkolne zostaną przekazane misjonarzom przebywającym  w Republice Środkowoafrykańskiej przez polskich żołnierzy. Misjonarze rozdzielą podarki pomiędzy potrzebujące dzieci.

Akcja potrwa 20 lutego 2015r.

Strona znajduje się na serwerze http://www.republika.pl/
www.republika.pl