Drodzy Uczniowie,

przed Wami być może pierwszy, poważny sprawdzian z dojrzałości i z odpowiedzialności. Nie traktujcie czasu zawieszenia zajęć szkolnych jako odpoczynku od nauki. Wykorzystajcie ten czas dla siebie! Śledźcie codziennie wiadomości przesyłane przez Waszych nauczycieli. Przeznaczcie czas w DOMU na samokształcenie – powtórzcie materiał, który sprawiał Wam problem, nadróbcie ewentualne zaległości, przeczytajcie lektury, które będziecie omawiali po powrocie do szkoły, przypomnijcie sobie te, które już czytaliście, ale zawsze warto je odświeżyć. Sięgnijcie po książki z listy lektur uzupełniających. Zróbcie to dla najważniejszych osób na świecie – dla SAMYCH SIEBIE! Pokażcie, że jesteście dojrzali, odpowiedzialni i kulturalni.

Jeśli nie zdążyliście lub zapomnieliście wypożyczyć książki z biblioteki, możecie część z nich znaleźć w bezpłatnych bibliotekach internetowych: 

https://wolnelektury.pl/

https://lektury.gov.pl/

https://polona.pl/

Pod poniższym linkiem znajdziecie bardzo obszerną listę bibliotek cyfrowych, repozytoriów, archiwów i muzeów cyfrowych w Polsce:

http://lustrobiblioteki.pl/biblioteki-cyfrowe-polsce/

Na świecie:

http://lustrobiblioteki.pl/biblioteki-cyfrowe-swiecie/

Legimi odpowiada na apel Fundacji Powszechnego Czytania i udostępnia za darmo książki:

http://booklips.pl/newsy/legimi-odpowiada-na-apel-fundacji-powszechnego-czytania-i-udostepnia-za-darmo-ksiazki-dla-dzieci-i-mlodziezy/?fbclid=IwAR1F-B1FjbfboYtOvCkev7B-WdrP_tXbFMMM39HzcbiZ8Q1xXyxw1ldFF7w

NINATEKA czyli archiwalny zasób materiałów audiowizualnych może także wypełnić WAM ten czas wolny. Zachęcamy:

https://ninateka.pl/edu

Polecamy uczniom także wiele ciekawych, edukacyjnych do poszczególnych przedmiotów kanałów na YouTube:

https://drive.google.com/file/d/1OPxnWHBGUK9qyimaEQrKewBOXf79OBxj/view?fbclid=IwAR0jk8GLAWSsST3TunTFqznmp4dzcACBfbt-OPi4OaLvNwZNcFn_rKzzAsk

Rekomendujemy także śledzenie programu TVP Kultura oraz TVP ABC, które wychodzą naprzeciw uczniom i wyemitują wiele ciekawych materiałów, również w oparciu o podstawę programową. Proszę śledzić program tej stacji. Gorąco zachęcamy do oglądania.

https://www.tvp.pl/program-tv/tvp-kultura

https://abc.tvp.pl/

Gorąco polecamy wyzwania ortograficzne i gry z trudnością ortograficzną dla wszystkich, którzy chcą zmierzyć się z Ortochochlikami. Wystarczy kliknąć Gry online, przejść do wybranego turnieju                 i rozpocząć zabawę z grą komputerową.

http://www.ortofrajda.pl/

Czytajcie, czytajcie i jeszcze raz czytajcie. Bo jak mawiał Umberto Eco: „Kto czyta, żyje podwójnie”.

Do zobaczenia w szkole i w szkolnej bibliotece Opis: https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/ta5/1.5/16/1f642.png:)

Pozdrawiamy Was ciepło – Wasze Panie z biblioteki Opis: https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/ta5/1.5/16/1f642.png