Ruszyła VI Edycja Ogólnopolskiego Programu “BYĆ JAK IGNACY”

W tym roku celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach. Organizatorzy programu wierzą, że nauka może zmienić świat, a wynalazki pomagają ludziom żyć lepiej. Doskonałym przykładem jest postać  patrona Ignacego Łukasiewicza - wielkiego, polskiego wynalazcy, pioniera przemysłu naftowego nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klas 1-8). To właśnie im najbardziej potrzebne są dobre przykłady, na których mogą się wzorować w swoim codziennym życiu. Wzorce pełne odwagi, budujące przekonanie, że warto wierzyć we własne siły i marzenia.

Uczniowie kl. 2a pracując w kole naukowym “New Green World” spróbują zmierzyć się z wyznaczonymi zadaniami i im sprostać zdobywając przy tym ogrom wiedzy poprzez doświadczenia  i eksperymenty by rozwikłać zagadkę tajemniczego zniknięcia Ignacego.

A oto nazwiska tych dzielnych młodych naukowców: Lidia Borowiec, Karol Buszko, Zuzanna Chmiel, Martyna Kowalczyk, Katarzyna Strzęciwilk, Antoni Szajewski, Adrianna Świtka, Lena Waliwander, Maciej Wujec.

link do informacji :
https://www.bycjakignacy.pl/materialy-edukacyjne

film promocyjny:
https://www.youtube.com/channel/UC64QbWHXgQE0mYDKDANsVQw

film rozpoczynający program:
https://www.youtube.com/watch?v=jgCHYuXUntw