Jak przebiega projekt międzynarodowy eTwinning „Sprechen Sie Deutsch?

eTwinning to program Unii Europejskiej, który umożliwia szkołom i nauczycielom współpracę na poziomie międzynarodowym przy użyciu technologii  informacyjno-komunikacyjnych. Celem eTwinning jest promowanie współpracy między szkołami z różnych krajów, rozwijanie umiejętności językowych i kulturowych uczniów oraz nauczycieli oraz zachęcanie do innowacyjnych metod nauczania.

W projekcie „Sprechen Sie Deutsch?” naszymi partnerami są szkoły z Grecji, Słowenii i Chorwacji. Projekt trwa od października 2022 do maja 2023. Bierze w nim udział klasa 7a pod kierunkiem p. Ewy Spustek. Nasi uczniowie komunikują się z uczniami szkół partnerskich w języku niemieckim. Przedstawiają się (imię, wiek, rodzina, zwierzak, hobby, tematy, muzyka itp.), prezentują swoje miasto/kraj, opowiadają o zwyczajach związanych Bożym Narodzeniem, Wielkanocą, układają ćwiczenia ze słownictwa, wymieniają się kartkami świątecznymi itp.

Oto nasze prace:

Przedstawienie się

Propozycje na logo projektu

Prezentujemy nasze miasto

Quiz o Biłgoraju dla naszych partnerów

Prezentacja zwyczajów świątecznych w Polsce

Prezentacja tradycyjnych potraw wigilijnych w Polsce

Przepis na potrawę świąteczną

Kartki świąteczne dla naszych partnerów1