PROJEKT „STREFA RELAKSU I KREATYWNOŚCI W SP 5” Z DOFINANSOWANIEM

Za kilka miesięcy w naszej szkole powstanie wyjątkowe miejsce – strefa relaksu i kreatywności, w której wszyscy uczniowie w komfortowych warunkach będą mogli spędzać czas z rówieśnikami. Na szkolnym patio zostaną ustawione wygodne pufy wypoczynkowe i stoliki, a całość otoczona zostanie bujną roślinnością. Realizacja działań będzie możliwa dzięki dofinansowaniu, które otrzymało utworzone rok temu w naszej szkole Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych „Piątka”.

Projekt „Strefa relaksu i kreatywności w SP 5” przygotowany przez Barbarę Okoń we współpracy z uczniami i innymi nauczycielami naszej szkoły otrzymał dofinansowanie w kwocie 4.000 zł z programu „Działaj Lokalnie XI”. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup puf wypoczynkowych i miękkich stolików, które będą wykorzystywane podczas lekcji na świeżym powietrzu lub po prostu w czasie przerw między zajęciami. W ramach projektu uczniowie, nauczyciele i rodzice wspólnie zagospodarują przestrzeń szkolnego patio, tak by stała się ona przyjazna dla wszystkich. Na lekcjach techniki uczniowie stworzą m.in. własne plansze, pionki i szachy do gier, a wspólnie z opiekunami skonstruują donice, w których zasadzą rośliny. Realizacja projektu rozpocznie się już w lipcu, a finał działań zostanie przeprowadzony niedługo po powrocie uczniów z wakacyjnej przerwy.