„Zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody”

Nasza szkoła kolejny rok z rzędu bierze udział w ogólnopolskim projekcie ekologiczno-charytatywnym „ZBIERAMTO W SZKOLE”. Ta cenna inicjatywa oparta jest na zasadzie „zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody”.

Podczas akcji zbierane są m.in. surowce wtórne, a środki finansowe uzyskane z ich sprzedaży są przekazywane na wsparcie projektów misyjnych. W ten sposób możemy pomagać sercańskim misjonarzom w Afryce czy Azji np. w budowie studni lub fundowaniu stypendiów szkolnych dzięki darowiznom od firm recyklingowych. Jednocześnie pomagamy środowisku, aby jak najmniej niebezpiecznych odpadów trafiało na wysypiska śmieci. Za udział w programie uczniowie (szkoła) otrzymują nagrody.

Zbiórka ma charakter "pomocy bez pieniędzy". Razem z nami można zbierać: stare telefony komórkowe, tablety, laptopy, złom srebra, zegarki tarczowe, klocki lego, "dobre monety".

Zapraszamy, w imieniu organizatorów, do udziału w pierwszym w tym roku szkolnym konkursie specjalnym na zbiórkę „Dobrych monet”

Konkurs trwa od 12 września do 10 listopada 2022r.
Co zaliczamy do "Dobrych monet"?

·             aktualne polskie monety (1, 2, 5, 10, 20, 50 gr, 1 zł).

·             monety z całego świata,

·             pieniądze wycofane z obiegu (polskie z okresu PRL, jak i zagraniczne),

·             monety kolekcjonerskie,

·             banknoty polskie i zagraniczne, aktualne i wycofane z obiegu

Zysk z wymiany i sprzedaży "Dobrych monet" będzie przeznaczony na pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Santa Cruz w Boliwii.

Akcję prowadzi Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusa – Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów.

Jak się odbywa zbiórka w naszej szkole?

Uczniowie oddziałów 0 – VIII przyniesione  surowce oddają swoim katechetom lub wychowawcom.

Zainteresowanych zapraszamy na stronę projektu  „Zbieramto w szkole”.

Z góry dziękujemy za zaangażowanie i udział w projekcie!