BIBLIOTEKA SZKOLNA POLECA

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

W marcu biblioteka szkolna poleca:

Dla klas 1

W. Chotomska | Podróże na piórze

M. Terlikowska | Przygody kropelki wody

Dla klas 2

E. Zaburzycka | Słup soli

A. Frączek | Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą

Dla klas 3

Ł. Wierzbicki | Dziadek i Niedźwiadek

Ł. Wierzbicki | Afryka Kazika

Dla klas 4

K. Ryrych | Wilczek

Sz. Sławiński | Mały Powstaniec

Dla klas 5

M. Kowaleczko-Szumowska | Fajna Ferajna

M. Dziewiecki | Pamiętnik Perełki

 Dla klas 6

M. Musierowicz | Szósta klepka

M. Niemycki | Zuzia na zamku Białej Damy

Dla klas 7

M. Madera | Kroplówka z marzeniami

Z. Nienacki | Pan samochodzik i wyspa złoczyńców

Dla klas 8

K Makuszyński | Panna z mokrą głową

M Prokop | Chłopaki Chojraki


W lutym biblioteka szkolna poleca:

Dla klas 1

M. Zutis | Niedokonane odkrycie

P. Bourgeois | Franklin mówi „kocham cię”

Dla klas 2

Z. Stanecka | Basia i kolega z Haiti

P. Wechterowicz, E. Dziubak | Uśmiech dla żabki

Dla klas 3

E. Pujol [i.in.] | Wielka księga emocji

H. Webb | Zaopiekuj się mną. Wróć Alfiku!

Dla klas 4

D. Zawadzka | Bartek Koniczyna i tajemnicza dziewczyna

M. Strękowska-Zaremba | Filipek i rodzeństwo

Dla klas 5

B. Stenka | Hela i zajęcia pozaszkolne

A. Tyszka | Miłość bez konserwantów

 Dla klas 6

D. Terakowska | Lustro Pana Grymsa

E. Jodko-Kula | Julka

Dla klas 7

M. Pałasz | Licencja na zakochanie

Z. Orlińska | Cierpienia Sięciolatka

Dla klas 8

K Karbo | Minerva Clark schodzi na psy

E. E. Schmitt | Oskar i pani Róża

 


W styczniu biblioteka szkolna poleca:

Dla klas 1

Z. Dmitroca | Baba Jaga w Ameryce

P. Bourgeois | Franklin gra w hokeja

Dla klas 2

Z. Stanecka | Basia i Dziadkowie

T. Szwed | Zima w klinice małych zwierząt w Leśnej Górce

Dla klas 3

R. Piątkowska | Dziadek na huśtawce

A. Wajrak | Lolek

Dla klas 4

M. Kozioł | Wombat Maksymilian i misja na dachu świata

P. Beręsewicz | Warszawa. Spacery z Ciumkami

Dla klas 5

I. Mikołajek | Zwierzenia Rudzika Fastfudzika

C. S. Lewis | Opowieści z Narnii. Srebrne krzesło

 Dla klas 6

D. Terakowska | Córka Czarownic

B. Ostrowicka | Eliksir przygód

Dla klas 7

B. Kosmowska | Pozłacana rybka

W. Widłak | Dwa serca anioła

Dla klas 8

A. Fiedler | Dywizjon 303

J. R. R. Tolkien | Władca Pierścieni 1. Drużyna pierścienia


W grudniu biblioteka szkolna poleca:

Dla klas 1

M. Peisert | Renifer świętego Mikołaja

M. Zając | Aniołek Michaś ogłada święta

Dla klas 2

A. Sochacki | Dzieci odkrywają adwent

J. Gotfrey i H. Ayres | Pewnej gwieździstej nocy

Dla klas 3

H. Webb | Niedźwiadek polarny

A. Jasiński | Baśń o dębowym sercu

Dla klas 4

Opowiadania wigilijne od polskich pisarzy

E. T. A. Hoffmann | Dziadek do Orzechów

Dla klas 5

M. Strękowska- Zaremba | Filipek i rodzina

R. Piątkoska | Nigdy tego nie zapomnę

Dla klas 6

A. Dickens | Opowieść wigilijna

F. H. Burnett | Mała księżniczka

Dla klas 7

T. Burpo | Niebo istnieje… Naprawdę

R. Kosik | Felix, Net i Nika oraz trzecia kuzynka

Dla klas 8

A. Wróblewska | Jabłko Apolejki

B. Terakowska | Tam gdzie spadają Anioły


W listopadzie biblioteka szkolna poleca:

Dla klas 2

B. Gawryluk | Gwizdek nie chce spać

Z. Stanecka | Basia i wolność

Dla klas 3

J. Bednarek | Nowe przygody skarpetek

E. Nowak | Kot, który zgubił dom

Dla klas 4

J. Masannek | Zakręcona piłkarska drużyna

G. Bąkiewicz | Mamy niepodległość…

Dla klas 5

P. Beręsewicz| Kiedy chodziłem z Julką Maj

E. Ostrowska | Mama, Kaśka, ja i gangsterzy

Dla klas 6

H. Kowalska-Pamięta| Pamiętnik jedynaczki

G. Bąkiewicz i in | Odzyskana niepodległość. 10 opowiadań z XX wieku.

Dla klas 7

A. Żak | Szablą odbierzemy

A. Kosmowska | Pozłacana rybka

Dla klas 8

M. Szczygielski | Teatr niewidzialnych dzieci

K. Karbo | Minerva Clark schodzi na psy


W październiku biblioteka szkolna poleca:

Dla klas 2

Książki dla małych i dużych | Wiersze o jesieni

Z. Stanecka | Basia i tablet 

Dla klas 3

P. Beręsewicz | Czy wojna jest dla dziewczyn ?

Nela mała reporterka | Nela i sekrety dalekich lądów

Dla klas 4

C. Harasimowicz | Mirabelka

B. Ostrowicka | Irena Sendlerowa - Magiczny koralik

Dla klas 5

R.J. Palacio | Cudowny chłopak

R. Dahl | Charlie i fabryka czekolady

Dla klas 6

S. Pennypacker | Pax

R. Kosik | Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa

Dla klas 7

J.R.R. Tolkien | Władca pierścienia 1 drużyna pierścienia

Katarzyna Ryrych | Pan Apoteker

Dla klas 8

Irena Landau | Inny Piotrek i bandyci

Arkady Fiedler | Dywizjon 303

 

 

z powrotem | linki |napisz do nas | ciekawe strony
© Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju
23-400 Biłgoraj, ul. Nadstawna 62A
e-mail: bilgoraj_sp5@poczta.onet.pl
telefon: (0-84) 688-04-81
Prowadzenie strony: Józef Osieł