Najważniejszym celem projektu „Nasza Mała Biblioteka” jest zainteresowanie uczniów z klas 1-3 szkoły podstawowej czytaniem książek. Chcemy przekonać dzieci, że warto czytać, bo książka to wspaniała przygoda. Chcemy, by do rąk dziecka trafiły książki z najwyższej półki – wartościowe pod względem literackim, ilustracyjnym i edytorskim. Wybór dobrej książki dla młodego odbiorcy nie jest dziś łatwy. Wśród mnóstwa dostępnych w księgarniach tytułów trudno znaleźć te najlepsze. Projekt „Nasza Mała Biblioteka” ma w tym pomóc.

Podsumowując – główne cele projektu „Nasza Mała Biblioteka” to:

propagowanie czytania książek wśród dzieci,

kształtowanie gustów literackich i plastycznych najmłodszych czytelników,

rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci,

prezentacja kultury Polski, Litwy i Słowenii,

integracja twórców książek trzech europejskich partnerów,

bezpośredni kontakt młodych czytelników z twórcami książek,

nawiązanie nowych kontaktów oraz wzmocnienie komunikacji między osobami i instytucjami przystępującymi do projektu.

Strona znajduje się na serwerze http://www.republika.pl/
www.republika.pl