OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

W naszej szkole 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.

Czytanie rozwija  wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

W ramach akcji Karolinka i Patrycja, uczennice klasy VI b przeczytały dzieciom z oddziału przedszkolnego fragmenty książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Przedszkolaki z grupy O a i O b wykazali się niesamowitą aktywnością, podczas rozmowy o przeczytanym utworze i jej bohaterach.

Moc głośnego czytania to nie tylko tekst książki, to także miły głos czytającego, bliskość, wspólny uśmiech i wzruszenie, niepowtarzalny nastrój chwili. Głośne czytanie jest proste, bezpłatne i dzieci je uwielbiają! Zachęcamy Rodziców do głośnego czytania, poświećmy trochę czasu naszym pociechom i książce 🙂