Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

 

 

 

WYDARZENIA

Archiwum

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Pasowanie na czytelnika klas I

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Z powodu pandemii nasze pierwszaki długo czekały na ten dzień, mimo to udało się z powodzeniem przeprowadzić całą imprezę w kilku spotkaniach. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. W miłej atmosferze dzieci dowiedziały się jak należy wypożyczać książki oraz jak o nie dbać, a następnie zaprezentowały swoje umiejętności szybkiego myślenia podczas rozwiązywania różnych zagadek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanowali książki. Na pamiątkę otrzymali dyplomy i wykonali zakładki do książek. Obecnie dzieci chętnie odwiedzają bibliotekę, wypożyczają książeczki, opowiadają o nich i wymieniają się spostrzeżeniami. Mamy nadzieję, że dla naszych pierwszoklasistów biblioteka stanie się  zaczarowanym miejscem, w  którym  można przeżyć niesamowite przygody i doświadczyć magii. A wszystko to, dzięki książce…


OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

W naszej szkole 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.

Czytanie rozwija  wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

W ramach akcji Karolinka i Patrycja, uczennice klasy VI b przeczytały dzieciom z oddziału przedszkolnego fragmenty książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Przedszkolaki z grupy O a i O b wykazali się niesamowitą aktywnością, podczas rozmowy o przeczytanym utworze i jej bohaterach.

Moc głośnego czytania to nie tylko tekst książki, to także miły głos czytającego, bliskość, wspólny uśmiech i wzruszenie, niepowtarzalny nastrój chwili. Głośne czytanie jest proste, bezpłatne i dzieci je uwielbiają! Zachęcamy Rodziców do głośnego czytania, poświećmy trochę czasu naszym pociechom i książce 🙂


 

z powrotem | linki |napisz do nas | ciekawe strony
© Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju
23-400 Biłgoraj, ul. Nadstawna 62A
e-mail: bilgoraj_sp5@poczta.onet.pl
telefon: (0-84) 688-04-81
Prowadzenie strony: Józef Osieł