Honorowy Certyfikat Jakości Lubelskiego Forum Twórczych Placówek Oświatowych

Kapituła Lubelskiego Forum Twórczych Placówek w dniu 5 lutego 2016r. podjęła uchwałę o nadaniu 31 szkołom i placówkom Honorowego Certyfikatu Jakości za wysoką jakość pracy w roku szkolnym 2014/2015.

Wśród wyróżnionych placówek znalazła sie nasza Szkoła.

Kapituła uwzględniła:

-       wysokie wyniki nauczania potwierdzone uzyskanymi przez szkołę wynikami sprawdzianu szóstoklasisty,

-       uzyskanie przez uczniów tytułów laureatów w konkursach przedmiotowych i tematycznych rangi międzynarodowej, krajowej i wojewódzkiej,

-       wysokie lokaty uczniów  w zawodach sportowych, artystycznych na szczeblu kraju, województwa, powiatu,

-        działania szkoły na rzecz środowiska lokalnego w sferze kultury i tradycji, wolontariatu i oddziaływań ekologicznych,

-        realizację projektów edukacyjnych, konkursów i akcji środowiskowych we współpracy z instytucjami z kraju i zagranicy.

Uroczyste wręczenie Certyfikatów odbyło się w dniu 9 marca w Kuratorium Oświaty w Lublinie.

 


Certyfikat „Lubelskiej Szkoły z Życiem” dla „Piątki”

We wrześniu 2016 r. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju przystąpiła do realizacji projektu #KMÓRKOMANIA. Celem projektu jest przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku kostnego osobom, które podejmą świadomą decyzję o takiej rejestracji.

Na zaproszenie DKSM delegacja szkoły wzięła udział w uroczystej gali wręczania Certyfikatów ,,Lubelskiej Szkoły z Życiem”, będącej wynikiem wspólnej akcji edukacyjno – informacyjnej Lubelskiego Kuratorium Oświaty oraz Fundacji DKSM. Podczas uroczystości w dniu 2 grudnia 2016 r. w Centrum Kultury Filmu ,,Stylowy” w Zamościu Pani Dyrektor Teresa Bogdanowicz – Bordzań odebrała certyfikat przyznany naszej szkole. W ,,Piątce” projekt #KMÓRKOMANIA będzie realizowany w kwietniu 2017 r. Naszą intencją jest uwrażliwienie środowiska szkolnego i lokalnego na potrzeby drugiego człowieka, w tym konkretnym przypadku, każdej osoby dotkniętej nowotworem krwi.

 
Strona znajduje się na serwerze http://www.republika.pl/
www.republika.pl

z powrotem | linki |napisz do nas | ciekawe strony
© Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju
23-400 Biłgoraj, ul. Nadstawna 62A
e-mail: bilgoraj_sp5@poczta.onet.pl
telefon: (0-84) 688-04-81, 688-04-82
Prowadzenie strony: Józef Osieł