do strony głównej

Zakończyliśmy zbiórkę złotych monet

W kolejnej edycji akcji „ Gorączka Złota”, którą organizuje Polski Czerwony Krzyż w całym kraju, uczniowie zbierali monety 1, 2 i 5 groszowe. Zbiórkę złotych grosików rozpoczęliśmy 1 lutego 2021 r. Każda klasa miała za zadanie przygotować specjalny, oznakowany pojemnik na pieniążki. W ogólnoszkolnej zbiórce bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej.

Tytuł ,,Największego Zbieracza Złota” przypadł dzieciom z klasy II b, które zebrały rekordową ilość monet- 49,50 kg, na II miejscu klasa III a - 25,80 kg.

W dniu 14 czerwca 2021 r. monety zostały zważone, spakowane i przekazane OR PCK w Biłgoraju. Zebraliśmy aż  130,16 kg monet. We wrześniu dowiemy się czy ponownie uzyskaliśmy tytuł laureata konkursu na „Największego Zbieracza Złota”.

Dziękuję wszystkim uczniom, rodzicom i wychowawcom za zaangażowanie w zbiórkę, z której dochód będzie przeznaczony na pomoc rzeczową dzieciom z rodzin najuboższych.