do strony głównej

Zakończyliśmy zbiórkę złotych monet

W kolejnej edycji akcji ,,Gorączka Złota”, którą organizuje Polski Czerwony Krzyż w całym kraju, uczniowie zbierali monety 1, 2 i 5 groszowe. Zbiórka trwała od 1 lutego do 31 maja 2022 r.

Tytuł ,,Największego Zbieracza Złota” w naszej szkole przypadł uczniom z klasy IV a, którzy zebrali rekordową ilość monet - 20,76 kg, na II miejscu klasa VI b – 12,18 kg a III miejsce zdobyła klasa II e – 12  kg.

W dniu 3 czerwca 2022 r. monety zostały zważone, spakowane i przekazane OR PCK w Biłgoraju. Zebraliśmy aż  98.36 kg monet. We wrześniu dowiemy się czy ponownie uzyskaliśmy tytuł laureata konkursu na ”Największego Zbieracza Złota 2022”.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i wychowawcom za zaangażowanie w zbiórkę, z której dochód będzie przeznaczony na pomoc rzeczową dzieciom z rodzin najuboższych.

Opiekunowie SK PCK