do strony głównej

Klub Bezpiecznego Puchatka

We wrześniu 2014r. ruszyła VI edycja ogólnopolskiego programu "Klub Bezpiecznego Puchatka",
w której biorą udział również pierwszoklasiści  z naszej szkoły. W akcji uczącej jak być bezpiecznym
w domu, w szkole i na drodze biorą udział nie tylko dzieci i nauczyciele, ale również  rodzice.

Pierwszy dzień w szkole to wielkie wydarzenie dla każdego dziecka. Wkracza w nową rzeczywistość, która wymaga od niego większej samodzielności i odpowiedzialności. Okres szkoły to czas wspaniałej przygody: poznawanie świata, zawieranie nowych znajomości, zdobywanie ważnych umiejętności. Przed pierwszoklasistami zupełnie nowe wyzwania, pierwsze sukcesy i podejmowane bez rodziców decyzje.

Pierwszy rok w szkole jest ważnym czasem dla dzieci - my w naszej „Piątce” wykorzystujemy go zwracając uwagę na potencjalne zagrożenia i uświadamiając skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze. Rodzice, nauczyciele, a także instytucje, takie jak Policja oraz wszystkie Kuratoria Oświaty nie szczędzą starań, by chronić dzieci i zapewnić im bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Ważnym elementem tych działań jest edukacja dzieci – uświadomienie rozmaitych niebezpieczeństw oraz nauczenie, jak ich unikać i jak postępować w razie ich zaistnienia.

„Klub Bezpiecznego Puchatka” jest programem edukacyjnym realizowanym przy współpracy ze specjalistami z Biura Prewencji i Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji,  którego celem jest poprawienie bezpieczeństwa najmłodszych uczniów klas podstawowych. W ramach realizacji programu
w naszej szkole przeprowadzone będą zajęcia, które nauczą najmłodszych tego, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy. Wszystkie dzieci otrzymają książeczki a ich Rodzice broszury informacyjne.

Zachęcamy również do skorzystania z materiałów edukacyjnych „Klubu Bezpiecznego Puchatka”, których elektroniczną wersję można pobrać na stronie www.bezpiecznypuchatek.pl

Dodatkowo w listopadzie (24-28.11.2014) odbędzie się Wielki Test Bezpieczeństwa, w którym wezmą udział szkoły uczestniczące w "Klubie Bezpiecznego Puchatka". Test będzie miał za zadanie sprawdzić wiedzę pierwszoklasistów na temat bezpieczeństwa.

Edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa jest zadaniem długofalowym i wymagającym dużego zaangażowania ze strony rodziców i nauczycieli. Mamy jednak nadzieję, że dzięki tej akcji uda nam się wspólnie wykonać kolejny, duży krok w kierunku zapewnienia naszym dzieciom bezpieczeństwa.