do strony głównej

Kalendarz wydarzeń w roku szkolnym 2018/2019
w Szkole Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju

 

 

Lp.

Wydarzenia i uroczystości

Termin

 

     1         

Rozpoczęcie roku szkolnego

3 września 2018 r.

 

     2         

„III Jesienny Bieg Malucha” w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu

wrzesień 2018 r.

 

     3         

VIII Tydzień Wychowania: W poszukiwaniu drogi

9-15 września 2018 r.

 

     4         

Spotkanie z policjantem. Bezpieczna droga do szkoły

1 października 2018 r.

 

     5         

Dzień Edukacji Narodowej

12 października 2018 r.

 

     6         

XVIII Dzień Papieski „Promieniowanie Ojcostwa”

25 października 2018 r.

 

     7         

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

23-24 października 2018 r.

 

     8         

XVII Dzień Jesiennego Liścia

10 listopada 2018 r.

 

     9         

Rocznica Odzyskania Niepodległości

9 listopada 2018 r.

 

    10        

Pasowanie na czytelnika uczniów klas I

listopad 2018 r.

 

    11        

Tydzień profilaktyczny

listopad 2018

 

    12        

Jasełka Bożonarodzeniowe

20 grudnia 2018 r.

 

    13        

Z kolędą w szkole od klasy do klasy

styczeń 2019 r.

 

    14        

„Biała Szkoła”

13–18 grudnia 2018 r.

6–11 stycznia 2019 r.

20–25 stycznia 2019 r.

3–8 lutego 2019 r.

 

    15        

Spartakiada Zimowa

styczeń– marzec 2019 r.

 

    16        

Zimowisko

11–15 lutego 2019 r.

 

    17        

Dzień Otwarty Szkoły

9 lutego lub 2 marca 2019 r.

 

    18        

Dzień Matematyki

marzec 2019 r.

 

    19        

Pierwszy Dzień Wiosny I-III

marzec 2019 r.

 

    20        

Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

3-5 kwietnia 2019 r.

 

    21        

Przedstawienie Wielkanocne

3-5 kwietnia 2019 r.

 

    22        

Dzień Ziemi

kwiecień 2019 r.

 

    23        

Święto Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia 2019 r.

 

    24        

XVI Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

24 maja 2019 r.

 

    25        

Dzień Patrona Szkoły

15 maja 2019 r.

 

    26        

Piknik prozdrowotny „Czas na zdrowie”

3 czerwca 2019 r.

 

    27        

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

21 czerwca 2019 r.

 

Imprezy i uroczystości miejskie

 

     1         

Rocznica wybuchu II wojny światowej

 

 

     2         

Rocznica sowieckiej agresji na Polskę

 

 

     3         

Narodowe Święto Niepodległości

 

 

     4         

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

 

 

     5         

Dzień Katyński

 

 

     6         

Święto Konstytucji 3 Maja

 

 

Konkursy organizowane przez szkołę w klasach I-III

 

     1         

Konkurs Plastyczny „Portret mojego nauczyciela”

1-5 października 2018 r.

 

     2         

Konkurs matematyczny dla klas II

czerwiec 2019 r.

 

     3         

Konkurs matematyczny dla klas I

czerwiec 2019 r.

 

     4         

Konkurs plastyczny o św. Janie Pawle II

październik 2018 r.

 

     5         

Konkurs na Najpiękniejszy Różaniec

październik 2018 r.

 

     6         

IV Lekkoatletyczny Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły

czerwiec 2019 r.

 

     7         

Czy znasz polskie legendy?

marzec–kwiecień 2019 r.

 

     8         

Turniej profilaktyczno - sportowy

kwiecień 2019 r.

 

     9         

Turniej mini koszykówki dla chłopców

maj 2019 r.

 

    10        

Cała Polska czyta dzieciom – spotkanie z autorem książek dla dzieci p. Grzegorzem Kasdepką

I semestr

 

    11        

VIII Szkolny Konkurs „English 4 U” III

luty 2019 r.

 

    12        

VI Konkurs z języka angielskiego dla klas I-III „My English”

II semestr

 

    13        

IV Konkurs Pięknego Czytania dla klas II-III

4-8 lutego 2019 r.

 

    14        

Konkurs Recytatorski – „Wiersze Księdza Jana Twardowskiego” 3-7 grudnia 2018 r.

 

    15        

XIV Ekologiczny Konkurs Plastyczny „Na ratunek Ziemi”. Spotkanie z ekologiem. 17-21 października 2018 r.

25-29 kwietnia 2019 r.

 

    16      

XIII Konkurs Plastyczny „Wielkanoc z Księdzem Janem” 1-9 kwietnia 2019 r.

 

    17        

Dzień Europejczyka – Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, Polsce, symbolach narodowych, miejscowości, w której mieszkamy, tradycjach naszego regionu „Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem” maj 2019 r.

 

Konkursy organizowane przez szkołę w klasach IV-VIII

     1         

 

 

     2         

Powiatowy konkurs na album lub prezentację multimedialną „Miejsca pamięci narodowej w moim regionie”

wrzesień 2018 – styczeń 2019 r.

     3         

Quiz historyczny „Gdy myślę ojczyzna…”III-IV

wrzesień–październik 2018 r.

     4         

Szkolny Konkurs Historyczny „Bohaterom cześć i chwała”

październik 2018 r.

     5         

Szkolny Konkurs Historyczny „Mój symbol niepodległej”

październik 2018 r.

     6         

VII Szkolny Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II

październik 2018 r.

     7         

V Szkolny Konkurs z Języka Angielskiego „English is fun – Stolice krajów anglojęzycznych” VI

październik 2018 r.

     8         

Szkolny Konkurs Czytelniczy dla klas IV-VIII „Czytelnik z piątki na piątkę”

październik 2018 – maj 2019 r.

     9         

Listy do M…I-VIII

grudzień 2018 r.

    10        

Szkolny konkurs na plakat „Bezpieczni ON-LINE”

grudzień 2018 – styczeń 2019 r.

    11        

IV Powiatowy Konkurs Poetycki „Biłgorajskie – jakie cudne”

styczeń–marzec 2019 r.

    12        

VIII Szkolny Konkurs „English 4 U” IV

luty 2019 r.

    13        

Szkolny konkurs z geografii „Piękna nasza ojczyzna”

marzec 2019 r.

    14        

Szkolny Konkurs Wiedzy z Ewangelii św. Jana

kwiecień 2019 r.

    15        

Szkolny Konkurs „Genialny umysł”

kwiecień 2019 r.

    16        

IV Powiatowy Konkurs Wiedzy Biblijnej z Ewangelii św. Jana

30 kwietnia 2019 r.

    17        

Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii”

maj 2019 r.

    18        

Konkurs matematyczny „Matematyka da się lubić”

maj 2019 r.

    19        

II Szkolny Konkurs Czytelniczy „Master of Reading” VII-VIII

maj 2019 r.

    20        

Szkolny konkurs „ Mam talent”

maj 2019 r.

    21        

Szkolny konkurs „Fizyk – konstruktor”

maj – czerwiec 2019 r.

    22        

Szkolny Konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”

maj – czerwiec 2019 r.

     1         

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

21 marca 2019 r.

     2         

Nasza Mała Biblioteka – udział w 2 edycji Międzynarodowego Projektu czytelniczego

Cały rok

     3         

Ogólnopolski Konkurs „Z poprawną polszczyzną na co dzień”

19 października 2018 r.

     4         

Konkurs informatyczny „Bóbr”

16 listopada 2018 r.

     5         

Ogólnopolska Olimpiada OLIMPUSEK

7 stycznia 2019 r.

     6         

Konkurs przyrodniczy „Świetlik”

12 marca 2019 r.

     7         

Ogólnopolska Olimpiada OLIMPUSEK z języka angielskiego dla klas I-III

marzec 2019 r.

     8         

Powiatowy Konkurs Matematyczny „MIMAK”

maj 2019 r.

     1         

Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „Bóbr”

14-15 listopada 2018 r.

     2         

Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Matematyczny”

grudzień 2018 r.

     3         

Wojewódzki Konkurs Informatyczny „Mistrz Komputera”

styczeń-luty 2019 r.

     4         

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „PANGEA”

luty- marzec 2019 r.

     5         

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

21 marca 2019 r.

     6         

Regionalny Konkurs Informatyczny

marzec – maj 2019 r.

     7         

Ogólnopolski Konkurs Programistyczny „Baltie”

marzec–czerwiec 2019 r.

     8         

Igrzyska Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej

Wg kalendarza – cały rok szkolny

     9         

Przedmiotowe konkursy kuratoryjne

Zgodnie z harmonogramem KO w Lublinie

    10        

Konkursy organizowane przez Bibliotekę Miejską dla Dzieci i Młodzieży, Bibliotekę Pedagogiczną, Gminną Bibliotekę Publiczną w Aleksandrowie

wg harmonogramu bibliotek

    11        

Konkurs wiedzy o kampanii wrześniowej

październik 2018 r.

    12        

Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku.

listopad 2018 r.

    13        

Konkurs wiedzy o Powstaniu Styczniowym

luty– marzec 2019 r.

    14        

Konkurs Wiedzy o Biblii i Kościele

15 listopada 2018 r.

    15        

VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy Liturgicznej

luty 2019 r.

    16        

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „DaF-Kenner”

marzec 2019 r.

    17        

Konkurs wiedzy o miejscach pamięci narodowej i regionalnej

kwiecień – maj 2019 r.

    18        

Turniej Piłki Ręcznej „Kocham Ręczną na Orliku”

maj 2019 r.

    19        

Mikołajkowy Turniej w Halowej Piłce Nożnej

grudzień 2018r.

    20        

Mikołajkowy Turniej w Koszykówkę o Puchar Prezesa MKS Basket

grudzień 2018 r.

Turniej BRD

maj 2019 r.

    21        

OMTTK

marzec – kwiecień 2019 r.

    22        

XIV Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z poprawną polszczyzną na co dzień”

X Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z ortografią na co dzień”

październik 2018 r.

    23        

Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Józefa Czechowicza

luty 2019 r.

    24        

Wojewódzki Turniej Poezji Dziecięcej

maj 2019 r.

    25        

Ogólnopolski Konkurs Leksykalny z języka angielskiego „Memory Master” IV-VIII

II semestr

    26        

Certifikat „Fit in Deutsch”

cały rok

    27        

Regionalny Przegląd Teatrzyków Obcojęzycznych w Zwierzyńcu

kwiecień 2019 r.

Kalendarz roku szkolnego

     1         

Zimowa przerwa świąteczna

24 grudnia 2018 r. – 31 grudnia 2018 r.

     2         

Ferie zimowe

11 – 24 lutego 2019 r.

     3         

Wiosenna przerwa świąteczna

18 – 23 kwietnia 2019 r.

     4         

Ferie letnie

24 czerwca – 31 sierpnia 2019 r.

Spotkania z rodzicami

     1         

Wybory Rad Klasowych

19 września 2018 r.

     2         

20 września 2018 r.

     3         

Wywiadówki w klasach 0-3

04 grudnia 2018 r.

     4         

Wywiadówki w klasach 4-8

05 grudnia 2018 r.

     5         

Wywiadówki po I semestrze

30 stycznia 2019 r.

31 stycznia 2019 r.

     6         

Wywiadówki międzysemestralne w klasach 4-8

25 kwietnia 2019 r.

Wywiadówki międzysemestralne w klasach 0-3

29 kwietnia 2019 r.

Dyskoteki

     1         

Andrzejki w kl. 1-3

29 listopada 2018 r.

     2         

Zabawy andrzejkowe 4-8

28 listopada 2018 r.

     3         

Zabawy noworoczne

15 – 16 stycznia 2019 r.

Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

2.11.2018 r.

15.04.2019 r.

16.04.2019 r.

17.04.2019 r.

2.05.2019 r.

           
Oprawa plastyczna imprez szkolnych: Dorota Brzozowska
Oprawa muzyczna imprez: Mirosław Kurzyński
Przygotowanie sali gimnastycznej – nauczyciele w-f, Wiesław Hasiec
Dokumentacja fotograficzna: Agnieszka Momot, Emanuela Kuczyńska
         

początek strony

 ________________________________________________________________

© Szkoła Podstawowa nr 5 im.Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju
23-400 Biłgoraj, ul. Nadstawna 62A
e-mail: bilgoraj_sp5@poczta.onet.pl
telefon: (0-84) 688-04-81, 688-04-82
Prowadzenie strony: Józef Osieł