#Szkoła Pamięta

Już po raz trzeci Szkoła Podstawowa nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju wzięła udział w akcji „Szkoła pamięta” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Jej celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Uczniowie klas 0-III, włączając się w przedsięwzięcie, uporządkowali żołnierskie groby i zapalili na nich znicze. Starsi, poza wizytą na biłgorajskich nekropoliach, w ramach wycieczek patriotycznych odwiedzili miejsca pamięci narodowej i regionalnej na terenie miasta.

Na lekcjach szkolnych dzieci opowiadały historie swoich przodków, którzy brali udział w ważnych wydarzeniach historycznych, prezentując pamiątki rodzinne przekazywane z pokolenia na pokolenie.