Inne edycje Dnia jesiennego Liścia

XX Dzień Jesiennego Liscia

Od dwóch dekad jesienią niezmiennie odbywa się organizowana przez naszą szkołę akcja charytatywna, której celem jest wsparcie leczenia chorych dzieci. Finał XX Dnia Jesiennego Liścia miał miejsce w niedzielę 23.10.2022 r. W tym roku w jubileuszowej edycji  pomagaliśmy czteroletniej Ariance Kurek chorej na mukowiscydozę.

Jak zawsze nie zawiedli darczyńcy, rodzice, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali kolorowe stoiska z pysznościami oraz ciekawymi upominkami. Jak co roku było gwarnie, wesoło i kolorowo. Domowe wyroby i wypieki można też było zakupić na stoisku przygotowanym przez panie z UTW. Dzieci mogły zajrzeć do samochodów straży pożarnej, policji i karetki pogotowia. Wydarzenie uświetniły występy zespołów tanecznych z MDK-u. Na scenie zaprezentowali się również nasi uczniowie, wykonując utwory wokalne i instrumentalne.

Warto wspomnieć, że pierwsze edycje Dnia Jesiennego Liścia odbywały się tylko w sali gimnastycznej szkoły, tam klasy miały swoje pierwsze kramiki. Potem akcja przeniosła się na korytarze całej szkoły, a w przygotowania stoisk zaangażowane były całe rodziny uczniów. Od dwóch lat akcja odbywa się na miejskim targowisku przy ulicy Jagiełły. I wszystko wskazuje na to, że na tym się nie skończy, bo w przygotowania włącza się coraz więcej osób i instytucji, nie tylko lokalnych. A same przygotowania rozpoczynają się już w sierpniu.

Podczas niedzielnej uroczystości niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszyła się aukcja przedmiotów ofiarowanych przez przedstawicieli władz lokalnych, powiatowych i wojewódzkich, ministrów, posłów, senatorów, przedstawicieli oświaty , osoby duchowne oraz innych darczyńców.  Wiele cennych pamiątek można jeszcze wylicytować w aukcji internetowej.

Nie sposób wymienić wszystkich, dzięki którym to wydarzenie ma tak wspaniałą oprawę, ale wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy i prosimy pamiętać o akcji w następnym roku😊 Listy darczyńców znajdują się na stronie szkoły na Facebooku.

Dziękujemy także mieszkańcom Biłgoraja, którzy odwiedzają nas tego dnia. Dziękujemy  za okazywane wsparcie i życzliwość.

Podczas niedzielnej akcji 23.10. 2022 roku zebraliśmy 106 311,49 zł. I to jeszcze nie koniec, ponieważ trwa aukcja internetowa. Po jej zamknięciu podamy ostateczną zebraną kwotę.

Przypominamy, że w  poprzedniej XIX edycji DJL zebraliśmy 113 882 zł. Łącznie w ciągu dwudziestu edycji udało się zebrać 802559,68 zł.

Zachęcamy do śledzenia relacji na lokalnych stronach internetowych oraz na naszym Facebooku.