DZIEŃ OTWARTY

Choć sobota 18 lutego była wyjątkowo wietrzna, w naszej szkole pojawiło się sporo gości. Były to dzieci sześcio- i siedmioletnie wraz z rodzicami.

Wszystkich licznie zebranych w sali gimnastycznej serdecznie powitała pani dyrektor, która wspomniała w kilku słowach o świetnym wyposażeniu szkoły, nowoczesnych metodach pracy oraz podkreśliła, że dobro dziecka zawsze stawiamy na pierwszym miejscu. Pani dyrektor zaprosiła naszych gości do aktywnego uczestnictwa w dniu otwartym i korzystania z atrakcji przygotowanych przez uczniów i nauczycieli SP 5.

Po tym powitaniu odbyły się występy artystyczne. Na początku dwaj uczniowie zaprezentowali utwory instrumentalne, a następnie scenę przejęli trzecioklasiści. Było radośnie, muzycznie i ekologicznie. Najwięcej emocji wzbudziło nietypowe ujęcie popularnego wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka” oraz taniec przy gorących rytmach utworu „Czekolada”. Nasi mali goście chętnie włączali się do zabawy, prezentując swoje wyjątkowe umiejętności taneczne.

Po części artystycznej przyszedł czas na gry i zabawy sportowe , a następnie rodzice ze swoimi pociechami udali się do sal lekcyjnych, w których czekały na nich kolejne atrakcje. Nasi goście mogli przez chwilę poczuć się jak prawdziwi naukowcy podczas niezwykle widowiskowych pokazów fizycznych i chemicznych, a także oglądając z dużym zainteresowaniem owady, rośliny oraz różnorodne preparaty przy wykorzystaniu nowoczesnych, elektronicznych mikroskopów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również ozoboty, klocki magnetyczne i gra na bumrurkach. Nauczycielki języka angielskiego przygotowały emocjonujące zabawy językowe, do których z chęcią włączali się również rodzice. Były też zajęcia plastyczne oraz drukowanie w 3D. Hitem okazała się degustacja własnoręcznie udekorowanych babeczek. Tłumy maluchów gromadziły się też przy stoisku z niespodzianką, gdzie na naszych miłych gości czekały drobne upominki.

Ten dzień był  pełen niezapomnianych wrażeń, bez wątpienia wszyscy dobrze się bawili. Mamy nadzieję, że nasi mali goście wrócą do nas we wrześniu już jako uczniowie SP 5.