SUKCESY SPORTOWE

PKO BIEG CHARYTATYWNY Z UDZIAŁEM NASZYCH UCZNIÓW I NAUCZYCIELI

Dnia 24 września na biłgorajskim OSIRZE odbyła się VI edycja PKO Biegu Charytatywnego. Bieg odbywał się równolegle  na stadionach 12. miejscowości w Polsce.
Biłgoraj był jednym z miast, które po raz pierwszy brały udział w wydarzeniu.

Naszej szkoły nie mogło tam zabraknąć. W PKO Biegu Charytatywnym Młodych wystartowała dość liczna grupa naszych podopiecznych – od uczniów oddziałów zerowych do ósmoklasistów. W zamian za zaangażowanie uczestników Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki, które wesprą opiekę psychologiczną tam, gdzie zapotrzebowanie na nią jest szczególnie wysokie, czyli w domach dziecka i placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

W biegu głównym, który miał charakter sztafetowy, brała udział drużyna naszych nauczycieli. Zadaniem każdej z pięcioosobowych ekip było pokonanie jak największej liczby okrążeń w ciągu godziny. Każdy z członków drużyny musiał pokonać co najmniej jedno okrążenie, a zmiana odbywała się po przekazaniu pałeczki.

Po biegu każdy uczestnik otrzymał medal. Impreza została zakończona wspólnym zdjęcie z gościem głównym imprezy, czyli Jackiem Bocianem, jeden z najlepszych polskich sprinterów.

Dziękujemy za udział i chęć pomocy :)

LEKKOATLETYCZNE NADZIEJE OLIMPIJSKIE

8 września 2022 r. na stadionie lekkoatletycznym MOSiR w Lublinie odbyły się zawody wojewódzkie  Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie – rudna eliminacyjna.
Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie to cykl imprez sportowych skierowanych do dzieci w wieku
10-11 lat. Łącznie odbędzie się szesnaście zawodów eliminacyjnych we wszystkich województwach, a cykl zwieńczy wielki finał na obiektach warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Zawody odbyły się w formule dwuboju. Dzieci rywalizowały w takich konkurencjach jak: 60m, 300m, skok w dal ze strefy, skok wzwyż oraz rzut piłeczką palantową.
W zawodach udział wzięło ponad 450 dziewczynek i chłopów z rocznika 2011 i 2012.
Specjalnym gościem, który dekorował najlepszych zawodników w konkurencjach indywidualnych, był Dominik Kopeć, zawodnik Ks Agros Zamość, brązowy medalista Mistrzostw Europy w sztafecie 4x100m oraz Rekordzista Polski w sztafecie 4x100m!
Uczestnicy otrzymali atrakcyjne pakiety startowe oraz nagrody. Najzdolniejsze dzieci zostaną zakwalifikowane do reprezentacji województwa i wezmą udział w Ogólnopolskim Finale w Warszawie w dniach 1-2.10.20222r.

W konkurencjach indywidualnych najlepsi z naszej szkoły byli:

II miejsce w rzucie piłeczką palantową - Marika Trościańczyk

II miejsce w biegu na 60m - Alicja Koneczna

II miejsce w skoku w dal - Michał Gontarz

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i czekamy na wyniki klasyfikacji do reprezentacji województwa.