Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

 

 

 

SUKCESY SPORTOWE

 
   

 

DUŻY SUKCES W FINALE WOJEWÓDZKICH IGRZYSK W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

21 kwietnia na obiekcie LKS Sokół Adamów odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk w drużynowych biegach przełajowych. W zawodach prawo startu miały drużyny szkół z całego województwa lubelskiego, które w drodze eliminacji poprzez zawody gminne, powiatowe, następnie rejonowe, awansowały do finału wojewódzkiego. Wśród nich były także reprezentacje naszej szkoły.

Biegi były rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców. Naszą szkołę reprezentowały, aż trzy drużyny w dwóch kategoriach wiekowych: Igrzyskach Dzieci – rocznik 2012 i młodsze oraz Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – rocznik 2008/2009. Młodsze dziewczęta pokonywały trasę 600 m, starsi natomiast 800-1000 m. W finale wojewódzkim bardzo dobrze zaprezentowały się uczennice klas starszych, zajmując III miejsce i tym samym zdobywając brązowy medal. Dziewczynki młodsze również dały z siebie wszystko i zajęły miejsce tuż za podium. Chłopcy starsi uplasowali się na V pozycji.

W biegach indywidualnych najlepiej zaprezentował się Kornel Kulanin, zajmując II miejsce oraz Aleksandra Matwis, która zajęła miejsce VI w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy sukcesu!

Składy drużyn:

Starsza drużyna dziewcząt: Sara Bednarz, Bianka Hasiak, Kamila Puźniak, Wiktoria Kowalska, Malwina Dworniczak, Hanna Staszczak, Natalia Kowalczyk.
Starsza drużyna chłopców: Kornel Kulanin, Mateusz Grasza, Mikołaj Niedźwiecki, Szymon Głowala, Karol Furmaga, Bartosz Kawka.

Młodsza drużyna dziewcząt: Iga Gontarz, Dominika Bernaś, Alicja Skura, Anna Bielak, Zuzanna Kowalczuk, Lena Gircza.


Półfinał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych

11 października 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Półfinale Wojewódzki Igrzysk Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Biszczy. Z dyplomami oraz medalami za I miejsce wróciły zarówno dziewczęta, jak i chłopcy.

Skład drużyny dziewcząt: Bianka Hasiak, Wiktoria Kowalska, Malwina Dworniczak, Hanna Staszczak, Sara Bednarz, Oliwia Safin oraz Natalia Zawiślak.

Skład drużyny chłopców: Szymon Głowala, Mateusz Grasza, Kornel Kulanin, Mikołaj Niedźwiecki, Karol Paluch, Antoni Wołoszyn oraz Antoni Zawadzki.

 


TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ KLAS V

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu na Orliku Szkoły Podstawowej nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju odbył się turniej piłki nożnej klas V. Przepiękna piątkowa pogoda pomogła w promowaniu sportu i aktywności fizycznej.

Drużyny grały systemem każdy z każdym. Spotkania od samego początku dostarczały wielu emocji. Piękne bramki, znakomita gra drużyn oraz gorący doping publiczności stworzyły wspólnie fantastyczną piłkarską atmosferę. Podczas ceremonii wręczenia nagród dla drużyn wybrani zostali: najlepszy zawodnik, strzelec, bramkarz turniej. Wręczono także nagrodę fair play. Zwycięską drużyną okazała się reprezentacja klasy V C, która nie przegrała żadnego meczu i przepuściła tylko 1 bramkę.

Nagrody indywidualne powędrowały do: Michała Bednarczuka (najlepszy bramkarz turnieju), Kuby Kupryjaniuka (najlepszy zawodnik turnieju), Michała Gontarza (najlepszy strzelec turnieju)  i Bartosza Kurysa (nagroda fair play).

Gratulujemy!


JESIENNY BIEG MALUCHA

Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu, który organizowany jest z inicjatywy Komisji Europejskiej pod hasłem „Bądź aktywny (#beactive)”. Wydarzenie odbywa się od 2015 roku we wszystkich krajach członkowskich i promuje sport na różnych poziomach, a zwłaszcza tym powszechnym. Nasza szkoła już po raz siódmy zorganizowała zawody pod nazwą „Jesienny Bieg Malucha”. Impreza ta z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczniów. 

W słoneczne piątkowe przedpołudnie odbyły się cztery biegi finałowe w dwóch kategoriach wiekowych na dystansie 200 m. „Jesienny Bieg Malucha” to przede wszystkim znakomita zabawa i spora dawka energii na cały dzień. Wszyscy mali sportowcy otrzymali słodką nagrodę, najlepsi medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. 

W tym roku na podium stanęli:

KLASY 0

dziewczynki:

I Goleń Nikola

II Blacha Kornelia

III Kruczoń Julia

chłopcy:

I Zwolak Kajetan

II Łubiarz Tymoteusz

III Markiewicz Gabriel

KLASY I

dziewczynki:

I Chorzępa Nel

II Grygiel Pola

III Ścibor Magdalena

chłopcy:

I Szwed Leon

II Kasperski Piotr

III Tworek Mateusz

Gratulujemy uczestnikom, a przybyłym rodzicom dziękujemy za doping. Za ufundowane nagrody podziękowania ślemy: Burmistrzowi Miasta Biłgoraja, Radzie Rodziców oraz European Commission i Ministerstwu Sportu i Turystyki.


LEKKOATLETYCZNE NADZIEJE OLIMPIJSKIE 2022 - FINAŁ!

Pierwszy ogólnopolski finał Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich za nami. W Warszawie rywalizowało prawie 600 dziewcząt i chłopców z całej Polski.

W eliminacjach „Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich 2022” wystartowało ponad dziesięć tysięcy młodych adeptów lekkiej atletyki, którzy rywalizowali o miejsca w kadrach swoich województw na zawody finałowe. Z naszej szkoły do kadry wojewódzkiej dostały się dwie osoby: Alicja Koneczna z klasy 5 d oraz Michał Gontarz z klasy 5 a, którzy rywalizowali w dwuboju (biegu na 60 m i skoku w dal).

Dwudniowy finał odbył się na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, a zmagania młodych zawodników obserwowało m.in. wiele gwiazd polskiej lekkoatletyki.

Wśród nich był Dawid Tomala, złoty medalista Olimpiady w Tokio w chodzie sportowym. Oprócz niego dzieciaki motywowali także inni wielcy polscy lekkoatleci, w tym mistrzowie olimpijscy – Tomasz Majewski, Wojciech Nowicki i Małgorzata Hołub-Kowalik.

W trakcie dwudniowego finału na dzieciaki czekała cała masa atrakcji. Przez dwa dni działała Strefa Młodego Olimpijczyka, a w sobotę na stanowisku Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych uczestnicy mogli wyrobić sobie dokument tożsamości, oczywiście nieformalny oraz wziąć udział w czerpaniu papieru i konkursach dotyczących PWPW.

Projekt „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” realizowany był przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Cykl imprez współfinansowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki, a projekt wsparły także Fundacja Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych oraz Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej.


SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Po wakacyjnej przerwie nadszedł czas rozpoczęcia rywalizacji sportowej. Inauguracją roku sportowego były rozegrane we wtorek 27 września Sztafetowe Biegi Przełajowe, które zgromadziły zawodników z powiatu biłgorajskiego. W Biszczy przy sprzyjającej pogodzie wystartowały nasze cztery reprezentacje, tzn. dziewcząt i chłopców w kategorii Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Każdy z zawodników sztafety miał do pokonania dystans od 600 do 1000 m przy pobliskim zalewie. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej rywalizację zakończyli na pierwszym miejscu. Dziewczynki w kategorii Igrzyska Dzieci ukończyły zmagania na  trzecim miejscu, a chłopcy na czwartym. Gratulujemy!


PKO BIEG CHARYTATYWNY Z UDZIAŁEM NASZYCH UCZNIÓW I NAUCZYCIELI

Dnia 24 września na biłgorajskim OSIRZE odbyła się VI edycja PKO Biegu Charytatywnego. Bieg odbywał się równolegle  na stadionach 12. miejscowości w Polsce.
Biłgoraj był jednym z miast, które po raz pierwszy brały udział w wydarzeniu.

Naszej szkoły nie mogło tam zabraknąć. W PKO Biegu Charytatywnym Młodych wystartowała dość liczna grupa naszych podopiecznych – od uczniów oddziałów zerowych do ósmoklasistów. W zamian za zaangażowanie uczestników Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki, które wesprą opiekę psychologiczną tam, gdzie zapotrzebowanie na nią jest szczególnie wysokie, czyli w domach dziecka i placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

W biegu głównym, który miał charakter sztafetowy, brała udział drużyna naszych nauczycieli. Zadaniem każdej z pięcioosobowych ekip było pokonanie jak największej liczby okrążeń w ciągu godziny. Każdy z członków drużyny musiał pokonać co najmniej jedno okrążenie, a zmiana odbywała się po przekazaniu pałeczki.

Po biegu każdy uczestnik otrzymał medal. Impreza została zakończona wspólnym zdjęcie z gościem głównym imprezy, czyli Jackiem Bocianem, jeden z najlepszych polskich sprinterów.

Dziękujemy za udział i chęć pomocy :)


LEKKOATLETYCZNE NADZIEJE OLIMPIJSKIE

8 września 2022 r. na stadionie lekkoatletycznym MOSiR w Lublinie odbyły się zawody wojewódzkie  Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie – rudna eliminacyjna.
Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie to cykl imprez sportowych skierowanych do dzieci w wieku
10-11 lat. Łącznie odbędzie się szesnaście zawodów eliminacyjnych we wszystkich województwach, a cykl zwieńczy wielki finał na obiektach warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Zawody odbyły się w formule dwuboju. Dzieci rywalizowały w takich konkurencjach jak: 60m, 300m, skok w dal ze strefy, skok wzwyż oraz rzut piłeczką palantową.
W zawodach udział wzięło ponad 450 dziewczynek i chłopów z rocznika 2011 i 2012.
Specjalnym gościem, który dekorował najlepszych zawodników w konkurencjach indywidualnych, był Dominik Kopeć, zawodnik Ks Agros Zamość, brązowy medalista Mistrzostw Europy w sztafecie 4x100m oraz Rekordzista Polski w sztafecie 4x100m!
Uczestnicy otrzymali atrakcyjne pakiety startowe oraz nagrody. Najzdolniejsze dzieci zostaną zakwalifikowane do reprezentacji województwa i wezmą udział w Ogólnopolskim Finale w Warszawie w dniach 1-2.10.20222r.

W konkurencjach indywidualnych najlepsi z naszej szkoły byli:

II miejsce w rzucie piłeczką palantową - Marika Trościańczyk

II miejsce w biegu na 60m - Alicja Koneczna

II miejsce w skoku w dal - Michał Gontarz

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i czekamy na wyniki klasyfikacji do reprezentacji województwa.

 

 

 

z powrotem | linki |napisz do nas | ciekawe strony
© Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju
23-400 Biłgoraj, ul. Nadstawna 62A
e-mail: bilgoraj_sp5@poczta.onet.pl
telefon: (0-84) 688-04-81
Prowadzenie strony: Józef Osieł