Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
do strony głównej          

SUKCESY UCZNIÓW

 

Patrycja i Karina z klasy 1c docenione w ogólnopolskim konkursie

Patrycja Kaproń i Karina Kozioł z klasy 1c zostały wyróżnione w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „JESIENNE DUSZKI, LEŚNE SKRZATY” – edycja XIV. Do konkursu nadesłano blisko 1000 prac z prawie 200 placówek z całej Polski. Konkurencja była bardzo duża, ale talent młodych malarek został zauważony. Gratulacje!

Więcej


Twórcy z Piątki „na piątkę”

W konkursie na Szopkę Bożonarodzeniową organizowanym przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju brało udział jedenaście szopek z naszej szkoły. Wykonane z piernika, włóczki, makaronu, papieru, masy solnej, sznurka i innych materiałów oraz w formie ikony powstały piękne prace. Ujęły one komisję swoją oryginalnością pomysłu, wrażeniem artystycznym, doborem materiałów oraz estetyką pracy i walorami plastycznymi. Autorom najpiękniejszych prac nagrody i wyróżnienia wręczono podczas Orszaku Trzech Króli.

Nagrody otrzymali:

Michalina Dyniec z oddziału przedszkolnego 0 „a” - I miejsce,

Szymon Mach z kl. VII „a” - I miejsce,

Krzysztof Kapica z kl. I „a” – III miejsce,

Wiktoria Skakuj z kl. II „a” – III miejsce.

Wyróżniono:

Ewę Mazur z kl. II „a”,

Hanię Rawską z kl. III „c” oraz

Karola Blachę z kl. III „b”.


VIII Szkolny konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową rozstrzygnięty !!!

I pomyśl, jakie to dziwne,

że Bóg miał lata dziecinne,

Matkę, osiołka, Betlejem

                       Ks. Jan Twardowski

Mali artyści naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Szkolnym Konkursie na „Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową”. Konkurs został zorganizowany przez świetlicę szkolną. W tegorocznej edycji szkolnych eliminacji wzięło udział 28 uczestników. Wykonane przez nich szopki są szkolną atrakcją Świąt Bożego Narodzenia zdobiących hol naszej szkoły. Głównym założeniem konkursu było kultywowanie wśród uczniów tradycji wykonywania szopek bożonarodzeniowych oraz pokazanie, że można własnoręcznie wykonać takie arcydzieła. W opinii organizatorów niesłychanie podniósł się poziom prac, gdyż uczniowie z pomocą rodziców, dziadków wkładają znacznie więcej serca i wysiłku w swoje prace. Tegoroczne szopki/prace/ zostały wykonane z piernika, włóczki, makaronu, papieru, masy solnej, sznurka oraz w formie ikony. Realizując takie zadania uczniowie rozwijają swoją wyobraźnię twórczą w zakresie wykorzystania różnych materiałów, pobudzają poczucie estetyki oraz doskonalą uzdolnienia plastyczne. Zwyciężyły szopki, które wywarły największe wrażenie artystyczne. Brano pod uwagę nawiązanie do tradycji Świąt Bożego Narodzenia, estetykę, pomysłowość, samodzielność w wykonaniu poszczególnych elementów szopki oraz wkład pracy w jej tworzeniu. Laureatom wręczono nagrody rzeczowe, wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wręczenie nagród odbyło się podczas Jasełek.

Komisja, po dokładnym obejrzeniu wszystkich 28 zgłoszonych do konkursu prac, przyznała nagrody: w kategorii klas 0-III: dwa - I miejsca; dwa - II miejsca; trzy - III miejsca oraz 5 wyróżnień, natomiast w kategorii klas IV-VIII: – I, II, III miejsce oraz 2 wyróżnienia. Przyznano również nagrodę specjalną.

Kategoria klas O-III:

Nagroda specjalna:

Karol Blacha – kl. III b

I miejsce:

Ewa Mazur – kl. II a

Gabriel Kozak – kl. I a

II miejsce:

Michalina Dyniec – kl. 0 a

Hanna Rawska – kl. III c

III miejsce:

Wiktoria Skakuj – kl. II a

Piotr Mazur – kl. III b

Krzysztof Kapica – kl. I a

Wyróżnienia:

Szymon Stec – kl. II c

Anna Gzik – II d

Nadia Wróblewska – III d

Mateusz Pyszniak – I d

Dołba Agata – kl. III c

Kategoria klas IV-VIII:

I miejsce:

Maksymilian Gil – kl. IV e

II miejsce:

Szymon Mach – kl. VII a

III miejsce:

Patrycja Lis – kl. VI b

Wyróżnienia:

Gabriel Cholewiński – kl. IV d

Piotr Kapica – kl. V c


Sukces Kasi Zarębskiej w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM
„PRZYSTRÓJ CHOINKĘ DLA ŚW. JANA PAWŁA II”

Nasi uczniowie wzięli udział  w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Przystrój choinkę dla św. Jana Pawła II”, organizowanym przez Fundację Gaudium et Spes oraz parafię pw. św. Jana Pawła II w Biłgoraju.

 Celem konkursu było  stworzenie świątecznych ozdób choinkowych oraz wzbudzenie zainteresowania osobą i pontyfikatem Ojca Świętego Jana Pawła II.

Udział naszej uczennicy z klasy 3b, Kasi Zarębskiej, zakończył się wielkim sukcesem. Wykonana przez nią ozdoba okazała się najpiękniejsza i przyniosła jej I miejsce.

Oryginalną bombkę, którą Kasia przystroiła choinkę, możemy podziwiać w Kościele św. Jana Pawła II w Biłgoraju.

Gratulujemy Ci Kasiu sukcesu!


Wyniki szkolnego konkursu na najpiękniejszy kalendarz adwentowy w języku niemieckim

I miejsce:

Hanna Niedźwiedzka kl.8c

Tymon Magdziak kl.8c

Mateusz Strzelec, Hubert Jaroszek kl.7a

II miejsce:

Jędrzej Nowak kl.7c

Agnieszka Woźnica kl.7c

III miejsce:

Milena Bednarz kl.7b

Samantha Rytuba kl. 8a

Adam Olszowy kl.7a


Pierwszoklasistka rozsławiła powiat, czyli o kolejnym ogólnopolskim sukcesie Kariny

Karina Kozioł z klasy 1c otrzymała nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie „Skarby Mojego Powiatu”, którego motywem przewodnim był „Mój powiat w zimowej szacie”. Konkurs objęty był honorowym patronatem  Starosty Lidzbarskiego oraz patronatem medialnym „Gazety Lidzbarskiej”. Na konkurs wpłynęły 404 prace z 53 placówek. Cóż tak niezwykłego jest w naszym powiecie? Co można nazwać skarbem? Sami zobaczcie. Brawo Karinka!


 Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Grafiki Komputerowej
“Jan Paweł II – Orędownik Pokoju”

Karina Kozioł z kl. 1c otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Grafiki Komputerowej  „Jan Paweł II – Orędownik Pokoju” pod patronatem Pana Krzysztofa Żuka - Prezydenta Miasta Lublina, Pani Teresy Misiuk - Lubelskiego Kuratora Oświaty, Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika - Metropolity Lubelskiego. Na konkurs wpłynęło 85 prac z ośmiu województw. 28 listopada 2022 r. jury rozstrzygnęło konkurs. Kolejny raz talent Karinki został doceniony. Brawo!


Kolejny sukces Kariny

Karina Kozioł z klasy 1 c otrzymała wyróżnienie w III Powiatowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży „Kartka Bożonarodzeniowa z Motywem Biłgorajskim”. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w 15 grudnia 2022 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. To kolejny sukces Karinki.

Gratulacje!

Więcej

 


Maciej Szczepański, w gronie laureatów Jesiennego Konkursu Recytatorskiego

Maciej Szczepański, uczeń klasy 6b znalazł się w gronie laureatów wojewódzkiego etapu 26. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego.

Pierwszym etapem konkursu były zmagania powiatowe, które odbyły się w listopadzie w Biłgorajskim Centrum Kultury. Maciej okazał się najlepszy w swojej kategorii wiekowej i awansował na szczebel wojewódzki, który odbył się 29 listopada w Lublinie. Prezentacja naszego ucznia została wysoko oceniona przez jurorów, wśród których byli aktorzy i pracownicy instytucji kultury. Maciej znalazł się w wąskim gronie kilkorga laureatów, otrzymując wyróżnienie.

Jak szacują organizatorzy, w tegorocznej edycji konkursu wzięło udział łącznie ponad siedmiuset uczestników z całego województwa. Gratulujemy Maciejowi Szczepańskiemu i życzymy kolejnych sukcesów w konkursach recytatorskich.


Ogólnopolski sukces Karinki

Karina Kozioł z klasy 1 c zajęła 1. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Do czego wykorzystywana jest ropa naftowa?” – w ramach projektu “Chcę wiedzieć więcej o Ignacym Łukasiewiczu” z programu grantowego “Rozgrzewamy polskie serca” z okazji Roku Ignacego Łukasiewicza. To kolejny sukces Karinki i miejmy nadzieję, że nie ostatni. Brawo!


Szkolny Konkurs Recytatorski

Piękno, dobro, prawda w literaturze polskich poetów

29 listopada 2022 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „Piękno, dobro, prawda w literaturze polskich poetów”. Konkurs był kierowany do uczniów klas 4 – 8. Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz propagowanie wartości moralnych, takich jak: piękno, dobro i prawda.

Spośród 24 recytatorów komisja konkursowa wyłoniła laureatów:

W kategorii klas 4 – 6:

Nagrodzeni: Maciej Luchowski 5b, Kinga Kłodnicka 5e, Aleksandra Dyniec 6b

Wyróżnieni: Zuzanna Kulik 4e, Julia Bałuc 5e, Eliza Bielak 6d

 W kategorii klas 7 – 8:

Nagrodzeni: Nina Łukaszczyk 8b, Rafał Różański 8e

Wyróżnieni: Karolina Luchowska 8b

Pracy komisji konkursowej przewodniczył Pan Piotr Kupczak, biłgorajski poeta i aktor Sceny Amatora Biłgorajskiego Centrum Kultury, który również w tym dniu, w klasie 8b przeprowadził warsztaty poetyckie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy powodzenia w rozwijaniu recytatorskich pasji!


Wielki sukces uczennic klasy 8c w Ogólnopolskim Konkursie
„W ogrodzie Marii Pileckiej”

Koniec wakacji i początek września okazał się być okresem bardzo pracowitym dla uczennic klasy 8c naszej szkoły. Adrianna Małek i Hanna Niedźwiedzka przygotowywały się pod czujnym okiem swoich nauczycieli do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „ W ogrodzie Marii Pileckiej”. Obydwie uczennice zajęły bardzo wysokie miejsca: Adrianna Małek zdobyła II miejsce, natomiast Hanna Niedźwiedzka otrzymała specjalne wyróżnienie. Na konkurs wpłynęło ponad 80 prac z terenu całego kraju. Kolejny raz sprawdza się powiedzenie, że ciężka praca popłaca.

Konkurs miał charakter kulturalno-edukacyjny, a jego celem było zainteresowanie florą rosnącą na terenie Polski, nauka rozpoznawania gatunków roślin, poszukiwanie kontekstów historycznych i kulturowych, a także rozwijanie talentów artystycznych.

Zadanie polegało na wykonaniu w formie artystycznej zielnika zawierającego od 20 do 30 gatunków roślin, w tym przynajmniej połowa roślin rosnących w okresie dwudziestolecia międzywojennego w ogrodzie Marii Pileckiej.

Każdy gatunek miał być opisany nazwą polską i łacińską, posiadać informacje związane         z kontekstem kulturowym bądź historycznym rośliny (np. historia sprowadzenia do Polski, występowanie w tekstach kultury, jak wiersz, powieść, piosenka, czy występowanie w symbolice, np. odznaczeniach czy herbie miasta).

Nad walorem literackim prac czuwała p. Barbara Okoń, nad walorem artystycznym p. Dorota Brzozowska.

A oto kilka zdjęć pracy Ady Małek ocenionej na II miejsce w konkursie

Zdjęcia wyróżnionej pracy Hani Niedźwiedzkiej


Maria Konopnicka oczami małej dziewczynki,
czyli o wielkim sukcesie Kariny Kozioł z klasy 1c

Karina Kozioł z klasy 1c otrzymała nagrodę w XXII Powiatowym Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży pod patronatem Starosty Biłgorajskiego: „HISTORIA – PAMIĘĆ – CZŁOWIEK” - Maria Konopnicka i jej twórczość – portrety, bohaterowie, scenki z utworów literackich. Jej praca  konkurowała z innymi 124 zgłoszonymi do konkursu. Uroczyste podsumowanie konkursu i otwarcie wystawy pokonkursowej nastąpiło 22 listopada 2022 roku. Brawo Karinka!

Więcej


SUKCES MACIEJA SZCZEPAŃSKIEGO W KONKURSIE RECYTATORSKIM

Maciej Szczepański, uczeń klasy 6b okazał się najlepszym recytatorem w swojej kategorii wiekowej 26. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego i będzie reprezentował powiat biłgorajski w finale wojewódzkim w Lublinie.

Konkurs odbył się w sobotę 19 listopada w sali kameralnej Biłgorajskiego Centrum Kultury. Jak podkreślają organizatorzy, do udziału w tegorocznych recytatorskich zmaganiach zgłosiła się rekordowa liczba aż 27 osób. Uczestnicy podzieleni zostali na kategorie: klasy 1-3, 4-6, 7-8 oraz szkoły ponadpodstawowe i dorośli. Do udziału w konkursie zgłosiło się aż dziesięcioro uczniów z naszej szkoły, a najlepiej z nich wypadł Maciej Szczepański. Uczeń klasy 6b wyrecytował wiersz Urszuli Kozioł „Z głowy” i zrobił to tak dobrze, że będzie reprezentował nasz powiat w finale wojewódzkim 26. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w dniach 29-30 listopada w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Wyróżnienie zdobyła również uczennica klasy 4e Anna Bielak za recytację wiersza Danuty Wawiłow „A jak będę dorosła”.

Gratulujemy nagrodzonym i trzymamy kciuki za występ Maćka w stolicy województwa.

W konkursie naszą szkołę reprezentowali:

1. Karolina Luchowska

2. Ewelina Kupczak

3. Nina Łukaszczyk

4. Maciej Szczepański

5. Izabela Świta

6. Eliza Bielak

7. Anna Bielak

8. Zuzanna Gorczyca

9. Zuzanna Kulik

10. Lena Stec

11. Julia Szuper


XI Szkolny Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II - wyniki

W październiku 2022 r. odbyła się XI edycja Konkursu Wiedzy o Świętym Janie Pawle II. W tym roku szkolnym do konkursu przystąpiła rekordowa ilość uczniów z klas IV-VIII, łącznie 87.

Uczestnicy rozwiązywali zadania, poszukując informacji o życiu, nauczaniu i drodze do świętości Papieża. Mieli również okazję poznać różne ciekawostki z życia wielkiego Polaka.

Dla wszystkich uczestników była to szczególna lekcja o św. Janie Pawle II.

Najwyższe wyniki uzyskali następujący uczniowie:

Kategoria kl. IV – VI

I miejsce (ex aequo)

1.   Julia Furmanek – kl. V a

2.   Maja Kalinowska – kl. VI b

3.   Lilianna Majewska – kl. VI c

4.   Beniamin Grocholski – kl. V e

5.   Diana Mamzer – kl. IV d

6.   Adam Szubiak  –  kl. IV c

II miejsce(ex aequo)

1.   Maja Syty – kl. V e

2.   Michał Bednarczuk – kl. V c

3.   Alicja Mazurkiewicz – kl. V d

4.   Julia Łuszczak – kl. VI d

5.   Jakub Bielak – kl. VI c

6.   Magdalena Paluch – kl. V b

7.   Olaf Zwiernik – kl. VI b

8.   Weronika Zań – kl. IV d

9.   Dominik Sadowski  – kl. IV b

10. Michał Klimowicz – kl. IV a

11. Natalia Chanas - kl. IV b

III miejsce (ex aequo)

1.   Kamila Jeleń – kl. V c

2.   Maksymilian Kacper – kl. V d

3.   Piotr Kapica – kl. V c

4.   Agata Brodziak – kl. VI d

5.   Aleksandra Swatowska – kl. VI b

6.   Aleksandra Buszko – kl. VI b

7.   Michał Radomski – kl. VI b

8.   Lidia Bury – kl. V b

9.   Szymon Szcząchor – kl. V b

10. Julita Kanty – kl. IV c

11. Jakub Kowalik –  kl. IV c

12. Iga Kleban – kl. IV b

13. Kaja Kleban – kl. IV b

14. Lena Koman – kl. IV b

15. Agnieszka Rapa –  kl. IV b

Kategoria kl. VII– VIII

I miejsce (ex aequo)

1.   Hanna Niedźwiedzka – kl. VIII c

2.   Filip Szwed – kl. VII c

3.   Maksymilian Muda – kl. VII b

4.   Andżelika Smoter – kl. VII a

II miejsce(ex aequo)

1.   Karolina Luchowska – kl. VIII b

2.   Ewelina Kupczak – kl. VIII b

3.   Jan Kleban – kl. VII a

4.   Bartłomiej Zagajewski – kl. VIII b

5.   Michał Bielak – kl. VIII c

III miejsce (ex aequo)

1.   Jędrzej Nowak – kl. VII c

2.   Kacper Grochowicz – kl. VIII b

3.   Patrycja Kaproń – kl. VIII b

4.   Miłosz Woźnica – kl. VIII a

5.   Zuzanna Rybak – kl. VII b

6.   Hanna Trojanowska – kl. VIII b

7.   Gabriela Sak – kl. VIII d

8.   Mateusz Gilowski – kl. VIII c

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w następnym roku szkolnym!

Organizatorzy

Katecheci


Historyczne konkursy patriotyczne

Wyniki eliminacji szkolnych konkursu plastycznego „Kolory Niepodległości”

I miejsce: Lena Ogonowska kl. 4 d

II miejsce: Nina Lewicka kl. 4 b

III miejsce: Adam Szubiak kl. 4 c

Wyróżnienie w konkursie:

1.     Klecha Amelia 4 a

2.     Pęk Anna 4 a

3.     Cholewiński Gabriel 4 d

4.     Czerw Kacper 4 d

5.     Kulik Zuzanna 4 e

6.     Radomski Bartosz 4 e

7.     Wardach Klara 4 e

Praca Adama Szubiaka została wyróżniona na etapie powiatowym konkursu.

Wyniki eliminacji szkolnych Konkursu Historycznego „Wolna - Niepodległa”

I miejsce: Magdalena Paluch 5b

II miejsce Agata Mazur 5b

Praca Magdaleny Paluch została wyróżniona na etapie powiatowym konkursu.

Organizatorem Konkursów jest Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Zieliński. Współorganizatorem konkursu jest Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu oraz Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie.

 Patronat honorowy: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Gratulujemy sukcesów!


WIELKI SUKCES MŁODYCH HISTORYKÓW

Ośmiu uczniów klas ósmych brało udział w XXVII Konkursie Wiedzy o Kampanii Wrześniowej na Ziemi Biłgorajskiej organizowanym przez Oddział PTTK, Muzeum Ziemi Biłgorajskiej oraz Szkołę Podstawową nr 1 w Biłgoraju. Chłopcy, pasjonaci wydarzeń dotyczących drugiej wojny światowej, zajęli bardzo wysokie lokaty.

Klasyfikacja indywidualna:

miejsce I:

Artur Zabłotni kl. 8 a

miejsce II:

Michał Bielak kl. 8 c

Mateusz Gilowski kl. 8 c

miejsce III:

Wiktor Małysz kl. 8 a

Przemysław Bzdyra kl. 8 b

Rafał Krasny kl. 8 e

Rafał Różański kl. 8 e

miejsce IV:

Tymon Magdziak kl. 8 c

Klasyfikacja drużynowa:

I miejsce: Michał Bielak, Tymon Magdziak oraz Mateusz Gilowski;

II miejsce: Rafał Krasny, Rafał Różański oraz Wiktor Małysz;

III miejsce: Artur Zabłotni, Przemysław Bzdyra.

Gratulacje! Czekamy na następne sukcesy w konkursach historycznych.