Poznajemy origami

„Składam i uczę się – origami bawi i rozwija” to innowacja pedagogiczna realizowana
w klasach 1 a i 1 b. Naszą przygodę z origami rozpoczęliśmy od prostych złożeń kolorowych kółeczek, które wykorzystaliśmy do tworzenia prac według wzoru i własnych pomysłów.  Powstały jesienne drzewka, misie i postacie z bajek, choinka na klasową wigilię, walentynkowe serduszka, kwiaty na Dzień Kobiet, wiosenne kompozycje. Do składania wykorzystaliśmy również kwadraty, aby złożyć gwiazdy betlejemskie i kosmiczne pojazdy. Bawimy się i składamy, a jednocześnie uczymy się dokładności, wytrwałości, staranności i coraz trudniejszych złożeń zgodnie z zasadami techniki origami. Uczniowie wykonali również prace na Ogólnopolski Konkursu Origami "I kudłate i łaciate, pręgowane i skrzydlate. Te, co skaczą i fruwają do konkursu zapraszają" i odnieśli sukces – 3 uczniów uzyskało tytuł laureata.

Wystarczy trochę kolorowych kółek, aby zainspirować dzieci do działania, rozbudzić ich wyobraźnię i pozwolić wykazać się własnymi pomysłami.