Zajęcia z druku 3D

W ramach zajęć dodatkowych z projektowania i druku 3d uczniowie podczas regularnych cotygodniowych spotkań zapoznają się z podstawami obsługi programów oraz drukarki 3d. Zajęcia cieszą się dużą popularnością, nie tylko ze względu na atrakcyjność wykonywanych podczas nich projektów, ale również na wysokie umiejętności i wiedzę nabywaną przez uczniów. Od początku trwania zajęc udało się wykonać modele m.in. figurki szachowej, ruchomego ślimaka, Shreka, postacie ludzi w skali 1:35, ruchomego aksolotla, stojak na smatrfona czy też model samolotu Mig-21.

Uczniowie w trakcie zajęć zarówno nabywają i doskonalą swoje umiejętności obsługi programów komputerowych, wyszukiwania modeli z baz dostępnych w internecie jak również dobierania parametrów druku do indywidualnej specyfiki projektu.

Zajęcia prowadzone są przez pana Marcina Kukiełkę

SPECJAŁY 6 B

Dziewczynki z klasy 6 b postanowiły skorzystać z zasobów kuchennej części szkolnego Laboratorium Przyszłości i na Dzień Chłopaka upiekły pizzę.

Nie dość, że było pysznie, to jeszcze uczennice 6b miały dużo zabawy z wyrabianiem ciasta, dodawaniem składników, no i pieczeniem. Wszyscy odeszli od stołów najedzeni i zadowoleni. Pizza zniknęła bardzo szybko, a w głowach pojawiła się myśl: co pysznego wykonać następnym razem?

Czekamy na relację.

KORZYSTAMY ZE SPRZĘTU LABORATORIÓW PRZYSZŁOŚCI

W terminie 12-16 września 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju realizowany był projekt wymiany polsko-ukraińskiej pod nazwą „Ekologia bez granic”. Przez pięć dni wspólnie z osiemnastoosobową grupą uczniów i nauczycieli ze Lwowa prowadziliśmy szereg działań mających na celu uświadomienie lokalnej społeczności znaczenia dbania o przyrodę i ochrony środowiska. W ramach projektu młodzież zagospodarowała przestrzeń szkolnego patio tworząc z niego przyjazną zieloną przestrzeń, stworzyła grę miejską EKOBIŁGORAJ, zorganizowała debatę ekologiczną i przeprowadziła happening ekologiczny, podczas którego rozdawała mieszkańcom Biłgoraja sadzonki roślin w ręcznie ozdobionych doniczkach.

Wszystkie działania zostały uwiecznione na fotografiach i filmie, które stworzyli sami uczniowie. Używaliśmy między innymi aparatu fotograficznego, kamery video, mikrofonów oświetlenia i green screenu oraz zestawu nagłośnienia. Było to możliwe dzięki wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu audio-video zakupionego w związku z udziałem naszej szkoły w programie „Laboratoria przyszłości”.

Efekty naszej pracy możecie zobaczyć tutaj: