Przyroda bez tajemnic

Jakie zwierzęta spotkamy w lesie? Dlaczego nie niszczymy niejadalnych grzybów? Po co jest puszcza? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znają już uczniowie klasy 3b.

Przygotowali oni projekt edukacyjny „Co się kryje w lesie?”. W formie zabaw i obserwacji, a także poszukując wiadomości w przeróżnych źródłach, dzieci poznawały środowisko leśne i jego rolę w świecie.

Zakończeniem przedsięwzięcia było przygotowanie w grupach makiety przedstawiającej warstwy lasu. Każda grupa wykorzystała materiał przyrodniczy zbierany w czasie wyjść i spacerów. Dzieci uzupełniły swoje prace figurkami zwierząt ulepionymi z plasteliny. Teraz makieta zdobi salę lekcyjną, a ambitni uczniowie 3b poszukują kolejnych interesujących tematów do opracowania.