STEFAN KNAPP – CZŁOWIEK, O KTÓRYM USŁYSZAŁ ŚWIAT

W środę 21.12.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Stefan Knapp – człowiek, o którym usłyszał świat”. W ramach projektu powstały m.in. ekologiczny mural i gra miejska, a także wystawa poświęcona życiu i twórczości artysty.

Projekt „Stefan Knapp – człowiek, o którym usłyszał świat” trwał od października i był możliwy do zrealizowania dzięki pozyskanemu dofinansowaniu od Fundacji BGK z programu „Dzieci Kapitana Nemo” 2022. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 brali udział w warsztatach i cyklicznych zajęciach, a efektem prac było m.in. stworzenie wystawy zewnętrznej, która została zamontowana na stałe przy ulicy Stefana Knappa obok budynku szkoły. Ponadto opracowano i wydano grę miejską poświęconą artyście, natomiast na jednej ze ścian SP 5 powstał wielkopowierzchniowy mural inspirowany twórczością Knappa.

Zaprojektowaniem i wykonaniem muralu wspólnie z uczniami zajęła się warszawska artystka Olga Waleczko, a we wszystkie prace projektowe zaangażowani byli także nauczyciele: Dorota Brzozowska, Alina Typko i Marta Polowy. Koordynatorem projektu był Mariusz Polowy.

W środę odbyło się uroczyste podsumowanie projektu z udziałem zaproszonych gości. Podczas spotkania była możliwość dowiedzenia się więcej o twórczości Knappa, ale także wysłuchania wypowiedzi osób, które znały go osobiście.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu prezentującego działania projektowe i ich efekty