Dyplom | Archiwum

#Szkoła Pamięta

W czwartkowe przedpołudnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego udali się na pobliski cmentarz przy ulicy Lubelskiej, gdzie porządkowali groby nieznanych żołnierzy, oczyszczając je z zalegających liści. Przed zbliżającymi się świętami, w których wspominamy zmarłych, uczniowie klasy 5a oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b uczcili pamięć poległych bohaterów, mieszkańców miasta Biłgoraja i okolic, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny. Na posprzątanych grobach zapalili znicze.

Wyjście na cmentarz, udział w pracach porządkowych oraz symboliczne zapalenie zniczy to dla uczniów cenna lekcja historii o przeszłych wydarzeniach, które zadecydowały o przyszłości narodu i wolności Polaków. Podejmując akcję szkolną, przyłączamy się do ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaPamięta.

„Szkoła pamięta” to akcja organizowana przez MEiN. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 11 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatach z całego kraju. O ważnych postaciach i wydarzeniach z historii naszego kraju pamiętali również uczniowie
Szkoły Podstawowej nr 5.