Wycieczka do Warszawy - spotkanie z Panią Prezydentową

4 listopada, wspólnie z pięćdziesięcioma uczniami Szkoły Podstawowej nr 5, pojechaliśmy do Warszawy na spotkanie z Pierwszą Damą, panią Agatą Kornhauser - Dudą. Odbyło się ono w Pałacu Prezydenckim. Głównym tematem rozmów  były akcje i projekty charytatywne. Po okresie pandemii, byliśmy pierwszą szkołą, którą zaprosiła do siebie Pani Prezydentowa.

W drogę do Warszawy wyruszyliśmy o 7.20. Na miejsce dotarliśmy około 11.40. Przed wejściem zostały sprawdzone nasze legitymacje. Po zostawieniu kurtek w szatni ruszyliśmy z przewodnikiem na zwiedzanie Pałacu, które trwało 60 minut. Wszystko zostało przedstawione bardzo interesująco. Następnie odbyło się spotkanie z Panią Prezydentową. Po wręczeniu kwiatów i prezentu – książek i albumów na temat miasta Biłgoraja oraz naszego regionu,  Pierwsza Dama opowiedziała nam trochę o sobie. Zachęcała nas  również do zadawania pytań. Na początku byliśmy trochę onieśmieleni, jednak później coraz więcej osób włączało się w rozmowę. Mówiliśmy o akcjach charytatywnych organizowanych przez naszą szkołę, konkursach, kółkach zainteresowań, a także naszych pasjach. Następnie zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek, który zjedliśmy w Ogrodzie Zimowym. Na pożegnanie Pani Prezydentowa wręczyła nam upominki.

Po wyjściu z Pałacu spacerowaliśmy ulicami Starego Miasta. Odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza na placu marszałka Józefa Piłsudskiego, pomnik patrona naszej szkoły, księdza Jana Twardowskiego przy Krakowskim Przedmieściu oraz  Pomnik Syreny. Około godziny 20.30 wróciliśmy do Biłgoraja.

Wyjazd i spotkanie z Pierwszą Damą to ogromny zaszczyt i wyróżnienie dla naszej szkoły. Ten dzień zapamiętamy bardzo długo, a zarazem stanie się on zachętą do dalszej aktywności charytatywnej i społecznej.

Milena Radzik 8e

Link do spotkania z Panią Prezydentową